3. října 2011 20:30, aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Platil: Petrouš věděl o změnách den předem

Michal Petrouš.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Petrouš. | foto: ČTK

PRAHA Odchod trenéra Michala Petrouše budí velké emoce. Nejen proto, že ho na lavičce vystřídal muž se sparťanským srdcem František Straka, ale také kvůli způsobu, jakým se s ním vedení Slavie rozloučilo. Ředitel klubu Miroslav Platil ale popírá, že by se již nechtěný kouč dozvěděl o vyhazovu na poslední chvíli.

"Spolu se sportovním ředitelem Alešem Řebíčkem jsem mu sdělil, jak ta změna proběhne. Věděl všechno, i kdo ho vystřídá, už den před zápasem," brání se Platil v rozhovoru pro Lidové noviny, který vyjde v úterý.

Jenže celá situace pár minut po nedělním jednobrankovém vítězství Slavie nad Olomoucí působila trochu jinak. Petrouš si nejdříve na tiskové konferenci chválil výhru po pětizápasovém půstu. Pak odešel, zavřely se za ním dveře a za okamžik se mezi novináře znovu vracel. Už jako bývalý trenér, vedle svého překvapivého nástupce Straky.

ČTĚTE TAKÉ

Vypadal zaskočeně. "Oficiálně mi do té doby nikdo nic neřekl," tvrdil jen pár minut poté, co mluvil o tom, že v pondělí bude sešívaný tým trénovat jako obvykle. Spekuluje se, že se rozhodnutí od vedení klubu dozvěděl na chodbě.

Platilovým slovům zase nahrává fakt, že Petrouš připustil, že s funkcionáři projednával pokračování jako trenér divizního B-týmu. "Ještě jsem béčko nevzal. Tu nabídku, které si vážím, si musím nechat projít hlavou, v tuhle chvíli je toho na mě moc," reagoval na Platila, který podal jeho působení u rezervy jako hotovou věc.   

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNIK EXTRUZE PLASTŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Pardubický kraj, Kraj Vysočina
nabízený plat: 35 000 - 60 000 Kč