2. října 2011 20:54, aktualizováno  22:47 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Tiskový mluvčí ve Slavii skončil. Se Strakou spolupracovat nechce

František Straka přijel na sraz reprezentace | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy František Straka přijel na sraz reprezentace | foto: ČTK

PRAHA Ve fotbalové Slavii nastávají další změny. Po nástupu Františka Straky na post hlavního trenéra, požádal o uvolnění z funkce tiskový mluvčí Ondřej Zlámal.

Ondřej Zlámal se tak rozhodl poté, co se dozvěděl o angažmá Františka Straky, bývalého "kovaného" sparťana. "Respektuji rozhodnutí majitelů klubu, ale spolupráce s trenérem Strakou by byla komplikovaná," sdělil Lidovým novinám Zlámal.

Už tiskovou konferenci, na které byl představen nový kouč Straka, vedla zastupující mluvčí Soňa Nouzáková.


Proti jmenování Straky na post hlavního kouče je i sdružení fanoušků Slavie, které vydalo prohlášení  ještě v neděli večer na web slavistickenoviny.cz. "Pan Aleš Řebíček si koupil SK Slavii Praha, investoval do ní desítky milionů korun a stal se jejím právoplatným vlastníkem. Avšak vlastnictví SK Slavia je rovněž velkým závazkem vůči její tradici a jejím fanouškům. SDS, jako jejich reprezentant, zásadně nesouhlasí se jmenováním Františka Straky trenérem A týmu a dalšími neodbornými změnami a necitlivými zásahy do chodu klubu. SDS vyzývá vedení klubu k urychlenému jednání o dalším směřování Slavie," stojí v prohlášení.

PSALI JSME:

František Straka se na pozici trenéra dostal, když Slavii patří 13. příčka a z devíti utkání vytěžila pouhých devět bodů.

Bývalý kouč Michal Petrouš ale o angažování Straky dopředu nevěděl a snažil se mužstvo co nejlépe připravit na nedělní utkání s Olomoucí, které "sešívaní" nakonec vyhráli 1:0. Signály měl pouze z médií. "Když si o sobě přečtu, že jsem provizorní trenér, tak to není příjemné. Jenže když pak člověk vidí od kluků takový výkon jako proti Sigmě, tak ho to do práce motivuje. Nalilo mi to živou vodu do žil," řekl ještě ve chvíli, kdy ještě neměl potvrzeno svoje odvolání.

Od vedení pak ale dostal nabídku pokračovat jako trenér rezervy, ale zatím neví, zda ji přijme. "Nabídky si vážím, práce s mladými fotbalisty mě baví. Ale v poslední době toho na mě bylo hodně a musím to s chladnou hlavou zvážit," řekl viditelně zaskočený a zklamaný Petrouš.

Anketa

Je František Straka pro fotbalovou Slavii vhodný trenér?

Ano 2365
Ne 2955
Tomáš Vrábel, Lidové noviny

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!