8. listopadu 2018 16:35, aktualizováno  18:58 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Jablonec prohrál v Astaně 1:2. Smolné utkání rozhodl obránce Postnikov

• 2Diskuse
Michal Trávník. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Trávník. | foto: Reuters

ASTANA/PRAHA Fotbalisté Jablonce prohráli na půdě Astany 1:2. Rozhodující branku dostali až dvě minuty před koncem základní hrací doby, přičemž sami měli předtím řadu šancí. Severočeši tak doplácejí na nezkušenost, a postup do jarní fáze se jim hodně vzdálil.

Astana - Jablonec 2:1 (1:1)

Branky: 18. Henrique, 88. Postnikov - 41. vlastní Zajnutdinov.

Astana: Erič - Zajnutdinov, Aničič, Postnikov, Rukavina - Henrique (79. Murtazajev), Kleinheisler, Majevskij, Tomasov - Almeida (71. Mužikov), Kabananga (61. Janga). Trenér: Babajan.

Jablonec: Hrubý - Hanousek, Lischka, Hovorka, Holeš - Sobol (72. Kratochvíl), Trávník, Hübschman, Považanec, Jovovič (89. Kubista) - Doležal

Úvod zápasu na umělém trávníku Astana Areny patřil domácím, kteří se v 18. minutě ujali vedení. Brankář Hrubý vyrazil Tomasovovu střelu na roh, po něm se však prosadil volný Henrique. Zajnutdinov prodloužil míč za sebe a brazilský záložník se před odkrytou brankou nemýlil.

Jablonečtí okamžitě zabrali a vzápětí mohli vyrovnat. Sobol, který nahradil zraněného Masopusta, však trefil pouze boční síť. Stejně dopadl i Považanec, zatímco Jovovič netrefil branku.

V 41. minutě už se ale hosté odměny za aktivitu dočkali. Holešovu střelu srazila domácí obrana na roh a po něm se prosadil Lischka, jehož hlavičku ještě tečoval Zajnutdinov.

Severočeši jako první zahrozili i po přestávce. Sobol využil zaváhání obránců a dostal se k míči v dobré pozici, ale opět zamířil pouze do boční sítě. Pak ale postupně převzala aktivitu Astana a dvě minuty před koncem rozhodla o vítězství. Tomasov našel ve vápně Postnikova a ten poslal míč pod břevno.

Tomáš Hübschman v zápase s Astanou.
Několik chvil předtím, než si Majevskij dal vlastní branku.

Astana vyhrála i druhý zápas ve skupině, udržela neporazitelnost a s osmi body si upevnila první místo v neúplné tabulce. O tři body zpět je Dynamo Kyjev, které však teprve čeká zápas s Rennes. Francouzskému celku patří se třemi body třetí místo. Jablonec, který jako první český klub v pohárech prohrál v Kazachstánu, má o bod méně a je poslední.

ČTK, Lidovky.cz
  • 2Diskuse

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát rozvedené samoživitelky tří dětí by vydal na několikadílný román. Ačkoliv poslední rok nebyl pro paní Janu jednoduchý, potkalo ji i štěstí splnil se jí její velký sen. V soutěži společnosti Wüstenrot totiž vyhrála hlavní cenu – novou kuchyni v hodnotě 150 000 Kč. Konečně to tedy vypadá, že už se blýská na lepší časy. A že to bylo potřeba…