Čtvrtek 3. prosince 2020svátek má Svatoslav 0 °C sněžení Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Překvapili celý fotbalový svět. Šéfové francouzského Dijonu angažovali Messiho

Mladý fotbalista Rayane Messi se svou matkou a klubovými funkcionáři. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mladý fotbalista Rayane Messi se svou matkou a klubovými funkcionáři. | foto: Instagram dfco_officiel.

Dijon / Praha Titulky na sportovních webech překvapily celou řadu francouzských fanoušků. Klub z Dijonu totiž veřejně vyhlásil, že koupil Messiho. Jenže nejde o hvězdného Argentince, který nyní válčí na jihoamerickém šampionátu, ale o dvanáctiletého klučinu, jenž do východofrancouzského klubu přichází z Versailles.

Jmenuje se Rayane Messi, narodil se v roce 2007 a k novému klubu se připojil v pondělí. S jeho příjmením si tak Dijon neváhal pohrát ani na sociálních sítích. Klub jej sledoval od začátku minulé sezony, kdy se mladý Messi dokonce podíval na stáž právě do Dijonu.

A zjevně šlo o úspěšnou stáž.

Na fotografiích se tak mladý hráč postavil vedle své matky a trenérů klubu, navíc profesionálně zapózoval s trikotem, na němž se skví slavné příjmení Messi a číslo 9.

Nyní se tak mohou noví Messiho zaměstnavatelé modlit, že z dvanáctiletého klučiny vyroste stejně dobrý hráč, jako z jeho (zatím) slavnějšího jmenovce.

Jan Krejcar

Autor

Jan Krejcarjan.krejcar@lidovky.czČlánky

Do mého soukromí nikomu nic není, říká moderátorka Světlana Witowská

Světlana Witowská | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Profesionálka každým coulem, ale také matka… Právě touha strávit se svým synem více času ji před časem přiměla k...

Ekonomika výrazně klesne, musíme omezit podporu byznysu, říká Rusnok

Jiří Rusnok (19. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Snaží se zachovat chladnou hlavu a Čechům slibuje, že inflace, která je nejvyšší v Evropě, výrazně klesne. Guvernér...

Dnes vidím jen urážky a hněv. S tím se těžko žije, říká Jiřina Bohdalová

Jiřina Bohdalová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nenechá se zastavit ani pandemií. Když nemohla na jaře hrát, začala Jiřina Bohdalová (89) mezi vařením a starostí o...

Hledáme 30 maminek, které vyzkouší nové mluvící hračky od Fisher-Price
Hledáme 30 maminek, které vyzkouší nové mluvící hračky od Fisher-Price

Ve spolupráci se světoznámým výrobcem hraček Fisher-Price hledáme testerky s malými dětmi, které chtějí vyzkoušet nové mluvicí hračky Linkimals.