Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Premier League následuje zbytek Evropy. Všechny kluby chtějí snížit hráčské mzdy o 30 procent

Raheem Sterling se snaží prodrat obranou United foto: Reuters

Londýn - Anglické prvoligové fotbalové kluby požádají své hráče, aby kvůli pandemii nového typu koronaviru přistoupili na snížení platů o 30 procent. Při dnešní videokonferenci se na tom jednomyslně shodlo všech 20 účastníků Premier League. Anglická liga rovněž odsouhlasila pomoc ve výši 125 milionů liber (3,94 miliardy korun) klubům z nižších soutěží.
  17:23

Anglické kluby se v minulých dnech dostaly pod palbu kritiky vzhledem k tomu, že na rozdíl od ostatních evropských soutěží zatím prakticky vůbec nesáhly na platy hráčů. Některé z nich naopak snížily mzdu ostatním zaměstnancům. Dnešní dohoda má pomoci právě s výplatami pro zbylé pracovníky klubů.

Kouč City Pep Guardiola
Nešťastný brankář City Ederson po porážce od United

Účastníci Premier League se vedle pomoci klubům z nižších soutěží rozhodli finančně podpořit také britský zdravotnický systém a věnovali na boj s koronavirem 20 milionů liber (631 milionů korun).

Kluby z Premier League se zároveň podle očekávání shodly na tom, že zastavená soutěž se nerozběhne ani na začátku května. Původně byl anglický fotbal přerušen do konce dubna. Premier League vede po nedohraném 29. kole Liverpool o 25 bodů před Manchesterem City.

Autor:

Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %
Každý pátý člověk na planetě řeší neplodnost. V Čechách to může být i 15 %

O někoho se opřít a nebýt v tom sama… To byl hlavní impuls, proč Anna Sedláková a Karolína Krejčová založily projekt Indiánky. Obě dvě slyšely ve...