Úterý 3. října 2023, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Premier League následuje zbytek Evropy. Všechny kluby chtějí snížit hráčské mzdy o 30 procent

Raheem Sterling se snaží prodrat obranou United foto: Reuters

Londýn - Anglické prvoligové fotbalové kluby požádají své hráče, aby kvůli pandemii nového typu koronaviru přistoupili na snížení platů o 30 procent. Při dnešní videokonferenci se na tom jednomyslně shodlo všech 20 účastníků Premier League. Anglická liga rovněž odsouhlasila pomoc ve výši 125 milionů liber (3,94 miliardy korun) klubům z nižších soutěží.
  17:23

Anglické kluby se v minulých dnech dostaly pod palbu kritiky vzhledem k tomu, že na rozdíl od ostatních evropských soutěží zatím prakticky vůbec nesáhly na platy hráčů. Některé z nich naopak snížily mzdu ostatním zaměstnancům. Dnešní dohoda má pomoci právě s výplatami pro zbylé pracovníky klubů.

Kouč City Pep Guardiola
Nešťastný brankář City Ederson po porážce od United

Účastníci Premier League se vedle pomoci klubům z nižších soutěží rozhodli finančně podpořit také britský zdravotnický systém a věnovali na boj s koronavirem 20 milionů liber (631 milionů korun).

Kluby z Premier League se zároveň podle očekávání shodly na tom, že zastavená soutěž se nerozběhne ani na začátku května. Původně byl anglický fotbal přerušen do konce dubna. Premier League vede po nedohraném 29. kole Liverpool o 25 bodů před Manchesterem City.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!