Sobota 23. září 2023, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Přiznání hříšníka Kloppa. Když vyhrál Dortmund double, opil se prý tolik, že si oslavy nepamatuje

Jürgen Klop v dobách, kdy trénoval Dortmund foto: Reuters

Liverpool/Praha - Jürgen Klopp je prvotřídním fotbalovým trenérem a jeho úspěšnou kariéru by mu mohl kdekdo závidět. Je také ovšem věřícím křesťanem a za základ svého života označuje Ježíše Krista. Jenže umí se i pořádně odvázat.
  5:00

Smrt pro fotbal. Konec sezony v životě nepodepíšu, tvrdí šéf italského fotbalu

Prestižní kouč působil v Německu většinu své kariéry, přímo v Borussii Dortmund pak strávil dlouhých sedm let. Když se v roce 2011 jeho tým radoval ze zisku prvního titulu po šestileté pauze, pořádně to oslavil. „Způsob, jakým jsme oslavovali, byl velmi originální,“ prozradil. „Byla to vážně skvělá oslava se vším všude,“ vzpomínal v rozhovoru pro klubový Twitter Dortmundu.

„Vzpomínám si na pár záblesků, třeba jak Zorciho hodili do regenerační vany, pití alkoholu z poháru, a Dedé... bylo to neuvěřitelné.“

Trenér Dortmundu Jürgen Klopp.
Trenér Dortmundu Jürgen Klopp.

O to větší radost byla hned sezonu poté. Nejen, že se jeho celku podařilo titul obhájit, ještě navíc ovládl pohár a slavil double. Úspěšný kouč po letech přiznal, že to oslavil víc, než bylo zdrávo. „Když jsme vyhráli titul v roce 2011, tak jsem byl hodně opilý, ale o rok později, kdy jsme vyhráli double? To jsem byl tolik, že si oslavy ani nepamatuji,“ usmál se.

To, že si jeden z největších milníků své kariéry nepamatuje, ho i po letech hodně mrzí. Nabádá proto ostatní, aby si z něj vzali ponaučení. „Neopíjejte se, jinak přijdete o vzpomínky na důležité okamžiky ve svém životě,“ tvrdí.

Dortmund pod Kloppovým vedením zažíval hotovou zlatou éru. V Lize mistrů skončil druhý, připsal si dva tituly, vyhrál Německý pohár, třikrát i superpohár. V roce 2015 v Dortmundu skončil a šel trénovat ambiciózní Liverpool. S anglickým celkem se mu již podařilo ovládnout Ligu mistrů a letos je krůček od zisku titulu Premier League.

Liverpool momentálně vede tabulku o neuvěřitelných pětadvacet bodů před druhým Manchesterem City a titul tak má skoro v kapse. Současná liga se však v březnu přerušila kvůli koronavirové pandemii. O tom, zda se bude pokračovat musí rozhodnout anglická vláda, kluby o dohrání sezony zájem mají.

Autoři:

Antikoliková lahev MAM zdarma! Zapojte se do testování a podělte se o zkušenosti
Antikoliková lahev MAM zdarma! Zapojte se do testování a podělte se o zkušenosti

Vyzkoušejte novinku od MAM antikolikovou lahev, která díky své konstrukci snižuje výskyt koliky a podělte se o své zkušenosti s našimi čtenáři. Jak...