Neděle 24. září 2023, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dobrák Fellaini nabízí pomoc bývalému klubu. Standardu Lutych pošle 81 milionů korun

Sport

  13:58
Brusel - Belgický fotbalista Marouane Fellaini vyslyší volání Standardu Lutych o finanční pomoc. Záložník čínského Šan-tung Lu-nengu podle belgických médií bývalému klubu půjčí tři miliony eur (asi 81 milionů korun).

Marouane Fellaini se snaží dostat přes hráče Readingu Soneho Aluka. foto: Reuters

Desetinásobnému belgickému mistrovi kvůli odebrání profesionální licence a finančním problémům hrozí pád do čtvrté ligy. Klub požádal Fellainiho, aby napodobil bývalého spoluhráče z Lutychu a národního týmu Axela Witsela.

Nynější záložník Dortmundu se připojil ke skupině investorů a podle médií se stal pětačtyřicetiprocentním vlastníkem stadionu Standardu, který čeká nákladná renovace.

Dvaatřicetiletý Fellaini hrával za A-tým Lutychu v letech 2006 až 2008 a pomohl mu k mistrovskému titulu. Pak přestoupil do Evertonu a v Anglii ještě působil v Manchesteru United.

Marouane Fellaini se snaží dostat přes hráče Readingu Soneho Aluka.
Fotbalista Manchesteru United Marouane Fellaini.

Někdejší belgický reprezentant se na konci března stal prvním fotbalistou v čínské nejvyšší soutěži, který se nakazil koronavirem. V nemocnici Fellaini strávil tři týdny, pak zamířil do domácí karantény.

Belgická fotbalová asociace odebrala Standardu 8. dubna profesionální licenci kvůli tomu, že hráčům nezaplatil prémie a nemá dostatek peněz na přestavbu stadionu. Klub se proti verdiktu odvolal a věří, že při květnovém slyšení prokáže finanční životaschopnost i díky pomoci Witsela a Fellainiho.

Zatím není jasné, zda se sezona v Belgii po přerušení kvůli pandemii koronaviru dohraje. V zemi už sice začátkem dubna vyhlásili po nedohrané základní části mistrem Bruggy, ale po varování UEFA zatím valná hromada klubů verdikt nepotvrdila a čeká, zda vláda neuvolní bezpečnostní opatření natolik, aby se ročník mohl dokončit.

Autor: