Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

Proč zbyla Plzni pouze Evropská liga? Chyběla křídla i vymazaný Krmenčík

Sport

  6:08
Plzeňská Viktoria vstupovala do odvety druhého předkola Ligy mistrů v Pireu s nadějí, že vstřelí branku a soupeře potrápí. Řecké peklo sice z počátku Vrbův výběr ustál, vlastní kvalitou ovšem soka přehrát nedokázal.

Olympiakos Pireus vs. Plzeň: zklamaní Západočeši se loučí s Ligou mistrů. foto: ČTK/AP

Tři branky ze standardních situací a jedno zaváhání brankáře znamená konec snu o milionářské soutěži.

Výsledek 4:0 může vypadat drsně, ovšem naprosto odpovídá realitě dění na hřišti. Ač je Pavel Vrba skvělým koučem, nedokázal nově se rodící Plzeň na řeckého vice-mistra připravit.

V čem všem Západočeši zaostávali v řeckém kotli?

Začneme-li odzadu, brankář Hruška rozhodně neměl svůj den. Minimálně při druhé inkasované brance nemohl mít čisté svědomí. Balon z kopačky španělského útočníka Miguela Guerrera českému brankářovi doslova proklouzl mezi prsty.

Do té doby byla šance na postup stále ještě reálná, hostům stačilo vstřelit jednu branku. Po kiksu ex-příbramského gólmana už ale nikoli. Jen na brankáře ale vše házet nelze.

Duel nezvládla v Pireu celá obranná řada hostí. Především stoperské duo Brabec–Pernica jako by převzalo loňský sparťanský syndrom standardek. Viktoriáni inkasovali hned třikrát po rozehrání od rohového praporku, což je na pováženou.

„Pro nás je nejhorší, že tři ze čtyř gólů nám dali ze standardních situací, na které jsme se připravovali. Během celého utkání jsme v osobních soubojích tahali za kratší konec, a to byl obrovský rozdíl, s jakým důrazem k tomu přistupovali. I kvalita byla na jejich straně,“ prohlásil Vrba. „Olympiakos v těch standardních situacích byl úžasný a my v nich byli hrozní,“ přidal bývalý trenér české reprezentace. 

Olympiakos Pireus vs. Plzeň: zklamaní Západočeši se loučí s Ligou mistrů.
Zklamaní Viktoriáni po vyřazení z Ligy mistrů

Jestli ho někdo vyloženě nezklamal, pak středová formace. Lukáš Kalvach odvedl po boku Patrika Hrošovského velmi dobrý výkon. Sbíral míče, efektivně přenášel hru a diktoval tempo plzeňské hry. Jeho parťák, který si Ligu mistrů s Genkem, kam po předkolech přestoupí, na rozdíl od Plzeňáků zahraje, měl sice na noze úvodní branku, jeho střela však skončila pouze rohem.

A co typický rys plzeňské hry, křídla? Nula, nula, nic. Kayamba i Kopic doslova vyhořeli. Přes soupeřovy krajní obránce cestu nenašli a několikrát ztroskotali už v tom nejzákladnějším, poslat míč přes bránícího protivníka do vápna. Což rozhodně nebylo nic příjemného i pro duo útočníků – Krmenčík, Mihálik. 

Druhý jmenovaný, který operoval na podhrotu, a zpočátku zvládl vyhrávat osobní souboje, se postupem času ze hřiště vytrácel, když se neprosadil ani svojí rychlostí. A Krmenčík? Autor dvou ligových tref z víkendu se přes skvělého Rubena Semeda nedostal vůbec k ničemu.

Marnost plzeňského vystoupení pak naprosto podtrhuje absence jediné přímé střely na branku soupeře. Proto teď Viktoriány čeká „jen“ Evropská liga, kde narazí na belgický Royal Antverpy. A do do toho dvojboje mají na západě Čech na čem pracovat. Pokud tedy nechtějí zažít další zklamání a být na podzim bez evropských pohárů.

Autor:

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...