Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Proti Arménii musíme zlepšit koncovku, zdůrazňuje Bílek

Petr Čech

  19:04
PRAHA - Trenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek si je vědom toho, že pokud v pátečním kvalifikačním utkání o mistrovství světa dovolí jeho svěřenci jít Arménii do vedení, budou mít velký problém. Právě rychlé vedení Arménii vyhovuje pro její brejkový styl hry. Proto Češi potřebují hlavně skórovat jako první.

Trenér české fotbalové reprezentace Michal Bílek foto: ČTK

"Všechny výsledky Arménů souvisí s tím, jak se zápas vyvíjí. Když dají první gól, tak se s nimi hraje velmi špatně, protože pak brání a chodí do brejků. Když ale dostanou branku jako první, tak jsou v problémech. Proti nim je obzvláště důležité, kdo vstřelí první branku," řekl Bílek na tiskové konferenci.

Proto bude třeba, aby čeští reprezentanti zlepšili zakončení, se kterým se v poslední době trápí. "Musíme navázat na poslední tři zápasy, ve kterých jsme zahráli dobře. Ale musíme být efektivnější v koncovce a začít střílet branky. To nás připravilo o lepší výsledky, proto teď musí být koncovka rozhodně lepší," prohlásil Bílek.

ČTĚTE TAKÉ

Při snaze o vstřelení branky ale nesmí český výběr příliš otevírat zadní vrátka a nechávat ofenzivní hráče hostů chodit do soubojů jeden na jednoho. "Jak Movsisjan, Mchitarjan, tak třeba Özbiliz jsou velmi rychlí a umí to jeden na jednoho. Nesmíme jim k tomu dávat prostor," varuje Bílek. "Hráči mají maximum informací o soupeři a o tom, jak chceme hrát. Teď už je na nás, jak si s tím na hřišti poradíme," dodal.

Rovněž věří, že Arméni nebudou schopní dvakrát po sobě v kvalifikaci předvést výkon, který jim minule zajistil překvapivé vítězství 4:0 v Dánsku. "Nebyla to náhoda, protože 4:0 nedávno vyhráli i na Slovensku. Proto takové výkony jsou schopní opakovat, ale věřím, že ne v tak brzké době po sobě, aby se jim to povedlo i proti nám," dodal.

Očekává, že čeští hráči předvedou výkon na hranici svých možností, jak se jim to pravidelně daří v případech, kdy je tým v ohrožení a pod velkým tlakem. "Máme nůž na krku. Špatný výsledek pro nás znamená téměř neřešitelnou situaci. Každý si to uvědomuje. Sami jsme si to zkomplikovali a teď uděláme vše pro to, abychom to napravili a postup vybojovali," dodal Bílek.

Kdo dá první branku, zvítězí, říká trenér Arménie

Trenér Arménie Vardan Minasjan vnímá, že svěřenci Michala Bílka mají před domácím utkáním nůž na krku a potřebují zvítězit. Se svým týmem ale chce v Praze také uspět. "Pro nás je cílem, abychom předvedli pěkný fotbal a také nemyslíme na to, že bychom tady prohráli," uvedl na tiskové konferenci Minasjan.

"Český tým je velmi kvalitní a má výborné hráče, ať už je to Petr Čech, nebo Tomáš Rosický. S námi vždycky vyhráli, čemuž bychom tentokrát rádi předešli," připomněl devětatřicetiletý kouč stoprocentní bilanci českých fotbalistů ze tří předchozích vzájemných duelů.

Minasjan očekává, že v Edenu zvítězí ten, kdo dá první branku. "V moderním fotbale je hranice mezi výhrou a prohrou velmi tenká. Kdo dá první gól, tak se dostane do výhody, druhý tým je naopak psychicky dole. Skórujícímu mužstvu se hraje lépe, sami jsme se o tom přesvědčili například v zápase s Dánskem (4:0)," dodal arménský trenér.

Autor:

Rozdáváme kosmetiku Childs Farm Baby Oatderma ZDARMA
Rozdáváme kosmetiku Childs Farm Baby Oatderma ZDARMA

Maminko, svědí! Trápí vaše dítě citlivá a suchá pokožka? Bojujete s atopickým ekzémem? Právě teď má 20 testerů možnost vyzkoušet zklidňující a...