2. května 2010 16:37 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Průzkum: Fanoušci Baníku přejí Spartě sestup do nižší ligy

Fanoušci Baníku při návštěvě Prahy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fanoušci Baníku při návštěvě Prahy. | foto: ČTK

PRAHA Nedělní bitva Baníku Ostrava s pražskou Spartou bude patřit k vrcholům fotbalové sezony. Vášně, které vyvolává souboj o titul, potvrzuje i fakt, že na ostravské půdě přivítají domácí fanoušci klub, ke kterému mají největší antipatie. Právě pražské Spartě totiž ostravští nejvíce přejí sestup do nižší ligy. Vyplývá to z průzkumu společnosti STEM/MARK.

Podle zjištění si to přeje plných 33 % fanoušků Baníku. Rivalita mezi Baníkem a Spartou však není oboustranná: pouze 7 % fanoušků Sparty přeje totéž Baníku. Sparťanští fanoušci si přejí sestup jednak svého tradičního rivala Slavie – 23 %, ale především dalšího pražského klubu, který v poslední době zažil sérii skandálů: FC Bohemians Praha (Střížkov). Těm sestup přeje 32 % sparťanských fanoušků.

VEŠKERÉ INFORMACE, ROZHOVORY, ANALÝZY KOLEM ZÁPASU BANÍK-SPARTA ČTĚTE ZDE!

Klubem, kterému nejvíce fanoušků přeje zisk titulu je AC Sparta Praha, které fandí 23 %. V těsném závěsu není dnešní rival Baník, ale s 21 % druhý pražský klub SK Slavia Praha. Až třetí místo s 14 % patří FC Baníku Ostrava a čtvrté místo v oblíbenosti pak 1. FC Brno s 7 % fanoušků. První pětku uzavírá pražský vršovický klub Bohemians 1905 s 6 % podporovatelů.

Neoblíbený Střížkov
Dramatickou změnou si prošel vztah všech fanoušků k nepříliš oblíbenému klubu FC Bohemians Praha (Střízkov). Po sérii skandálů si už tak špatnou pozici výrazně zhoršil. Podle březnového výzkumu, který proběhl před zveřejněním kauzy o údajném úplatku, si jejich sestup přálo 22 % českých fanoušků. Po propírání úplatku v médiích si klub pohoršil už na 36 %. Nevole fanoušků s vedením klubu vyvrcholila po kontumovaném zápase s konkurenční Bohemians 1905, kdy si sestup střížkovských přeje celých 45 % fanoušků fotbalu.

Z výzkumu STEM/MARK dále vyplynulo, že českou nejvyšší fotbalovou soutěž sleduje 32 % obyvatel Česka, především mužů.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz