16. listopadu 2011 21:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Reprezentanti vulgárně uráželi Druláka: Nemá č****a

Reprezentanti urážejí Radka Druláka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Reprezentanti urážejí Radka Druláka | foto: youtube.com

PRAHA Čeští fotbalisté si po vítězství v Černé Hoře a následném postupu na mistrovství Evropy 2012 uřízli pořádnou ostudu. Svěřenci trenéra Bílka slavili velký úspěch pokřikem "Radek Drulák nemá č****a". Muž, jenž se stal terčem uštěpačných hesel, zvažuje, že celou věc předá k soudu. Žaloval by Fotbalovou asociaci České republiky i samotné fotbalisty.

Hráči reprezentace svou strastiplnou cestu kvalifikačním cyklem šampionátu i přes pochybnosti, v jistých utkáních nepříliš přesvědčivé výkony a velkou nedůvěru veřejnosti úspěšně zvládli. 

O REPREZENTACI ČTĚTE VÍCE

Radek Drulák, bývalý reprezentant a držitel stříbrné medaile z mistrovství Evropy v roce 1996, patřil mezi jejich nejvýraznější kritiky. "Hübschman  plete nohama a nestíhá. Baroš už není rychlík, ale přetopený motorák," pronesl mimo jiné v minulosti na adresu českých fotbalistů. "A Bílek? Ten tomu buď nerozumí a ať jde do p****e, nebo má strach hráče vystřídat," nešetřil trenéra v rozhovoru pro Sport vítěz ankety Fotbalista roku 1995.

Manažer reprezentace Vladimír Šmicer se k výrokům po jejich vyřčení vyjádřil v pořadu ČT Studio fotbal: "Dokud je kritika únosná, je to v pořádku. Co ale prohlásil Radek Drulák, to je skoro na kriminál," řekl.

Samotní fotbalisté přitom mlčeli. Volný průchod svým emocím dali Rosický a spol. až po zdárně zvládnuté baráži při postupových oslavách na letišti v Černé Hoře. "Kdo neskáče, není Čech" plynule přešlo v "Radek Drulák nemá č****a".

"Takový je obrázek celého fotbalového svazu. Určitě to neměli ti rádoby fotbalisti ze své hlavy. Asi to bylo na popud někoho,“ řekl Drulák deníku Sport s tím, že uvažuje o žalobě.

Čeští hráči na sebe navíc stihli upozornit potrhanými obleky, které si v rámci bujarých oslav navzájem během letu do Prahy rozpárali. Přítomní tak na letišti Ruzyně mohli spatřit například Tomáš Pekharta s odhalenými trenýrkami nebo Milana Baroše v černých tangách.