Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ronaldinho dostal další trest. Za padělání dokumentů nebudou jeho kartičky ve hře FIFA 20

Sport

  21:43
Hrát si se zákonem se nevyplácí. To nyní zjistil i legendární fotbalový útočník Ronaldinho. Brazilská hvězda byla zadržena v Paraguay s padělanými dokumenty a strávila měsíc v tamním vězení. Nyní čeká na soud, první trest už ale přišel. Od společnosti Electronic Arts.

Ronaldinho v dresu Atlético Mineiro. foto: ČTK/AP

Pastrňák válí na všech frontách. Po hokeji předvedl přesnou mušku i v populárním turnaji ve Fortnite

Společnost Electronics Arts stojí za několika populárními hrami, včetně NHL, FIFA a dalšími. Právě fotbalová simulace se každoročně drží na vrcholu žebříčku prodaných her, a tak není divu, že si společnost své jméno chrání. Neváhá tak potrestat ani ty největší fotbalové hvězdy.

Své by mohl vyprávět i jeden ze současných legend. Cristiana Ronalda stály potyčky se zákonem místo na obálce titulu FIFA 19. V minulosti už se trestalo například i násilí na ženách či alkoholové opíjení. Teď své okusil i brazilský Ronaldinho.

Zatčený Ronaldinho
Zatčený Ronaldinho

Ten musel v paraguajské věznici strávit 32 dní, dokonce tam oslavil i narozeniny. V současnosti zaplatil kauci ve výši 1,6 milionu dolarů a musí být na hotelu v domácím vězení, kde bude čekat na soud. První trest už ale zná. Podle serveru ESPN odstraní EA Sports jeho kartičky z titulu FIFA 20.

Stejný trest vloni potkal Marca van Bastena, když v přímém přenosu v německé televizi pronesl nacistickou frázi.

Kartičky legend jsou ve fotbalových simulacích ceněné a utrácejí se za ně vysoké částky. Jednotliví hráči s nimi hrají vzájemné zápasy a ty s Ronaldinhem byli považovány za jedny z nejlepších, jaké lze ve hře získat. V příštím díle to však možné nebude.

Autoři: