Pátek 18. června 2021svátek má Milan 15 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Šéf FIFA Infantino: Fotbal se úplně změní. Až se vrátí, oslavíme překonání noční můry

Prezident Gianni Infantino. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Gianni Infantino. | foto: ČTK/AP

Praha Naznačil, že se snad uleví natřískanému programu. Možná navrhne méně turnajů s méně celky. „Fotbal se po koronaviru úplně změní,“ říká Gianni Infantino, šéf Mezinárodní fotbalové federace (FIFA).

„Fotbal bude víc začleňovat, bude společenštější a nápomocnější, provázanější s jednotlivými zeměmi a zároveň globálnější, méně arogantní a srdečnější. Budeme lepší, lidštější a pozornější k opravdovým hodnotám,“ pokračoval.

Sport po celé planetě se kvůli pandemii zastavuje, fotbal už se hraje jen v pár zemích: třeba v Evropě už pouze v Bělorusku, kde se rozběhla nejvyšší soutěž a díky tomu, že je jediná, nabírá na popularitě. I tam se nicméně ozývají protesty, fanoušci i hráči tlačí na šéfy, aby ligu kvůli koronaviru konečně zastavili. Tamní vedení zatím přerušilo mládežnické zápasy.

Ostatní soutěže odsouvají původní data pro znovuzahájení, v Belgii dokonce sezonu odpískali úplně a přidělili titul Bruggám. UEFA pracuje na tom, aby se ročník mohl prodloužit třeba do srpna a soutěže bylo možné dohrát, což je pro ni prioritou.

Prezident Gianni Infantino.
Gianni Infantino na kongresu UEFA.

A šéf FIFA podotýká, že až svět pandemii koronaviru překoná, fotbal bude jiný. „Až se vrátí, oslavíme společně překonání této noční můry,“ prohlásil Infantino a zopakoval svá nedávná slova pro italský deník Gazzetta dello Sport.

Fotbal měl rok od roku nabitější kalendář, proti kterému stále častěji vystupovali vysoce postavení funkcionáři či trenéři. Takový Liverpool musel kvůli zahlcenému programu do Ligového poháru nasadit juniory, neměl na výběr, jelikož áčko hrálo MS klubů v Dauhá.

„Možná bychom mohli reformovat fotbalový svět tím, že se vrátíme o krok dozadu. To znamená méně turnajů, ale zajímavějších a v jiné podobě. Méně mužstev, ale vyrovnanějších. Méně zápasů, ale napínavějších,“ prohlásil Infantino.

Gianni Infantino.

Gianni Infantino stojí v čele FIFA.

Šéf FIFA hovořil pro italskou agenturu ANSA. Právě v této zemi je epicentrum pandemie nákazy COVID-19 a padesátiletý funkcionář podotkl, že trpí s celým národem. Má k němu blízké vazby: narodil se sice ve Švýcarsku, avšak italským rodičům.

„Mé italské srdce pláče, když vidím záběry, na nichž lidé trpí. Musíme důsledně dodržovat všechna nařízení, opatření, abychom těm, kteří prožívají utrpení, co nejvíc pomohli. Proti šíření viru je potřeba bojovat společně,“ dodal.

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

MUDr. Zuzana Humlová Ph.D. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...