Slavia ovládla vršovické derby a v lize neprohrála 24 utkání, opět se prosadil Sima

Abdallah Sima se trefil i do sítě Bohemians. foto:  Michal Šula, MAFRA

Praha - Fotbalisté Slavie zvítězili ve 13. ligovém kole ve vršovickém derby nad Bohemians 1905 2:1. Domácí poslal v úvodu do vedení sedmým gólem v této sezoně nejvyšší soutěže Abdallah Sima, který pak v 66. minutě přihrál na pojistku Lukáši Provodovi. Vzápětí už jen snížil Petr Hronek. Obhájce titulu nadále drží neporazitelnost v ligové sezoně, v nejvyšší soutěži neprohrál už 24 utkání po sobě a vede neúplnou tabulku o pět bodů před Spartou. Bohemians nebodovali ve třech z posledních čtyř kol a jsou třináctí.
  20:26aktualizováno  20:32

Slavia mohla nastoupit po zrušení karantény, kvůli níž nehrála středeční utkání ve Zlíně. Podle klubu i pražské hygieny byly testy devíti hráčů soukromou laboratoří na začátku týdne chybně vyhodnoceny jako pozitivní a kontrolní odběry ve čtvrtek měl celý tým negativní.

„Červenobílí“ začali podle očekávání aktivněji a brzy se ujali vedení. Stanciuovu střelu v páté minutě ještě Le Giang vyrazil, ale dvě minuty nato už inkasoval. Sima dostal dlouhý pas od Stanciua a technickou přízemní střelou na zadní tyč otevřel skóre. Devatenáctiletý Senegalec skóroval v pátém ligovém utkání po sobě.

Ke konci poločasu se hosté zvedli a měli dvě šance. Bývalý slávista Necid však ve 43. minutě zbytečně zasekával a už v nastavení úvodního dějství zasáhl proti hlavičce vlastního spoluhráče domácí gólman Kolář.

„Klokani“ se i na startu druhé půle snažili hrát aktivně. V 51. minutě napřáhl z dálky Hronek a Kolář balon vyrazil na roh. V době, kdy hosté srovnali hru, inkasovali podruhé. Po Simově přihrávce se v 66. minutě dostal do úniku Provod a sám před Le Giangem nezaváhal.

Abdallah Sima se trefil i do sítě Bohemians.
Jan Bořil a Josef Jindříšek ve společné konverzaci.

Bohemians se ihned vrátili zpět do zápasu. Do Vondrova centru se v 68. minutě položil Hronek a zblízka hlavou nedal Kolářovi šanci. Slavia inkasovala teprve čtvrtý gól v ligové sezoně.

Domácím mohl vzápětí vrátit dvoubrankový náskok Stanciu, z hranice vápna ale těsně minul. V 71. minutě nastřelil hostující Köstl ve vápně ruku spoluhráče Vondry a sudí Franěk po přezkoumání situace u videa zrušil původně nařízenou penaltu.

Bohemians až do konce bojovali o remízu, ale větší šanci na vyrovnání už neměli. Venku prohráli v lize pošesté za sebou. Slavia se naopak vítězně naladila na středeční šlágr a závěrečný zápas roku v Plzni.