Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sličná a bohatá. Bývalá modelka Playboye a Stanciuova agentka chce koupit vlastní klub

Sport

  11:07
Bukurešť - Historicky první ženská agentka v historii FIFA Anamaria Prodanová má za sebou několik úspěšných transferů a ráda by se ve své kariéře posunula dál. Plánuje si koupit vlastní fotbalový klub!

Anamaria Prodanová foto: Instagram/anamariaprodanreghecampf/

Je bohatá a dříve byla modelkou Playboy. Dnes už však figuruje v trochu jiném rybníčku. Prodanová se totiž stala vůbec první ženou mezi fotbalovými agenty. A na svých bedrech má například i rumunského fotbalistu Nicolaeho Stanciua ze Slavie, zastupovala navíc i hvězdného Adriana Mutu.

Anamaria Prodanová
Anamaria Prodanová

Byla to právě ona, kdo stál za přestupem Stanciua do Andrlechtu, čímž zajistila Steaue rekordní sumu 10 milionů eur. A byla i u přestupu rumunského záložníka do Sparty a později do Slavie. Teď se chce posunout dál. „Přemýšlím, že si koupím fotbalový klub,“ přiznala v rozhovoru pro Telekom Sport své další plány.

V Rumunsku spustila hotové peklo, místní média hned začala spekulovat, který z týmů by mohl být momentálně k dispozici. Většina se shodla na tom, že nejblíže k tomu má FC Hermannstadt, klub s finančními problémy. „Nemluvili jsme spolu, ale respektuji ji. Je to úspěšná žena a dobrá manažerka. Pokud do klubu přinese peníze, budeme jen rádi,“ řekl na spekulace šéf Hermannstadtu Iuliu Muresan.

A má pravdu, pro Prodanovou by to nebyla první fotbalová štace. Už dříve působila v roli prezidentky fotbalového klubu FC Snagov a FC Buftea. V týmech Concordia Chiajna a Kluž pracovala na pozici generální manažerky.

A kam šla, tam slavila úspěchy. Se Snagovem chyběl krůček k historickému postupu, Chiajnu dostala z prostředku tabulky na sedmé místo a novou krev vlila do žil i v Kluži. Není proto divu, že by ji rádi uvítali i v Hermannstadtu.

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat