Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Sport

Ohnisko v Dole Darkov naruší fotbalové klání. Duel Karviné se Spartou proběhne ve speciálním režimu

Sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický. foto: ČTK

Karviná - Nedělní zápas 26. kola první fotbalové ligy mezi Karvinou a Spartou Praha bude kvůli výskytu nového typu koronaviru v Dole Darkov probíhat ve zvláštním režimu s velkými omezeními. Zatímco ostatních utkání obnovené sezony se smí zúčastnit 300 osob a někde už měli i pár desítek fanoušků z „kotle“, na duel mezi Slezany a Letenskými se žádní příznivci nedostanou.
  19:08

Marná Sparta i jaloví střelci. Co ukázalo první kolo restartované ligy?

Zápas se odehraje v ještě přísnějším režimu než dohrávka 23. kola mezi Teplicemi a Libercem, která minulou sobotu otevřela restartovanou sezonu po koronavirové pauze. Na Stínadlech tehdy smělo na stadion včetně hráčů, členů realizačních týmů a rozhodčích 150 osob a dostalo se i na některé novináře.

Jean-David Beauguel z Plzně se raduje z gólu. Vlevo je Joel Kayamba z Plzně.
Lukáš Kalvach z Plzně a Bořek Dočkal ze Sparty.

V Karviné se zápas bude hrát s výjimkou několik pracovníků televizních a rozhlasových médií a jednoho fotografa bez účasti novinářů a na nezbytné minimum se musely uskromnit i oba týmy. Nedostane se také na žádné fanoušky, kteří už například v omezeném počtu dorazili do hlediště v Příbrami, Opavě či Českých Budějovicích.

„Utkání se uskuteční s velmi omezeným počtem osob na stadionu v souladu s rozhodnutím Krajské hygienické stanice,“ uvedl v tiskové zprávě Štěpán Hanuš, mluvčí Ligové fotbalové asociace, která v Česku řídí první a druhou ligu. Přesný počet osob na stadionu v Karviné LFA nezveřejnila.

Důl Darkov těžební společnosti OKD v Karviné je aktuálně největším ohniskem výskytu nemoci covid-19 v Česku. Nakaženo je 329 zaměstnanců a jejich blízkých.

Autor:

Prodej rodinného domu 103 m2, pozemek 331 m2
Prodej rodinného domu 103 m2, pozemek 331 m2

Hradišťská, Uherský Ostroh - Kvačice, okres Uherské Hradiště
2 490 000 Kč