Sobota 26. září 2020svátek má Andrea 10 °C déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Šmicer: Na záchranu Slavie už moc nevěřím

Vladimír Šmicer. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vladimír Šmicer. | foto: ČTK

PRAHA Víru v záchranu fotbalové Slavie už pozbývá také bývalý hráč sešívaných a současný manažer české fotbalové reprezentace Vladimír Šmicer. Podle něj je neuvěřitelné, kam až situace ve Slavii došla, a nechápe neochotu současného majitele klubu jednat. Právě to je prý hlavní zádrhel ve snaze nalézt řešení.

"Musím přiznat, že z toho nemám dobrý pocit. Jak jsem si byl ještě před měsícem jistý, že to dobře dopadne, tak teď je ta nejistota ve mně hodně veliká. Dávám tomu tak padesát na padesát," řekl Šmicer na dnešním setkání s novináři. "Ta situace ve Slavii není normální. Je neuvěřitelné, kam až to došlo. Co vím, tak tam peníze nejsou opravdu na nic," dodal.

Slavia se topí v dluzích a stále nemá nového majitele. Hráčům klub dluží asi deset milionů korun a kvůli tomu mu hrozí, že dnes nedostane od licenční komise profesionální licenci pro příští ligový ročník. Přitom právě získání licence je pro budoucnost Slavie podle Šmicera velmi důležité.

Čtěte také

"Je to hrozně potřeba. Sestup do třetí ligy či zánik klubu je pro tým s takovou tradicí něco nepředstavitelného. Jediné pozitivum tam je, že by se pročistila vlastnická struktura. Ale to není správné řešení pro český fotbal," uvedl bývalý reprezentant.

Nechápe prý jednání současného majitele klubu. Za něj byl označen Antonín Franc, ovšem všeobecně se spekuluje, že skutečným majitelem je někdo jiný.

"Je pro mě nepochopitelné a neakceptovatelné, že existuje vlastník, kterému firma totálně nefunguje a směřuje do krachu, a on nic nedělá. Je to obrovská ostuda," prohlásil Šmicer. "Jsou tu silné firmy, které by do toho možná šly a pomohly by Slavii, ale nečinnost majitele je ten důvod, proč je ta situace taková, jaká je. Ale cena Slavie asi nikdy nebude nižší než teď," dodal. Pokud Slavia dnes nedostane licenci, bude mít do konce května čas napravit výtky a prostřednictvím odvolání se může pokusit licenci znovu získat.

Podle Šmicera však s ubývajícím časem bude vyřešení celého problému čím dál tím obtížnější. "Poslední termín je do konce května, pak už Slavii nepomůže ani svěcená voda. Jak se ten čas krátí, tak pravděpodobnost řešení je menší a menší. Rozřešit situaci totiž určitě případnému zachránci zabere hodně času. Jde o desítky či stovky milionů a je třeba si to dobře rozmyslet. Je tam spousta otazníků, proto to k ničemu nevede," dodal.

Pastrňák i Kvitová. Sportovní hvězdy skupují v Praze luxusní nemovitosti

David Pastrňák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Rezidence na Smíchově, byty v Karlíně nebo na Vinohradech. To je jen malý výčet nemovitostí, které vlastní české...

Doba prsatá. Odhalená ňadra jako důkaz měnícího se světa kolem nás

Na ženská ňadra je možné nahlížet z mnoha úhlů pohledu, biologického,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Až se teď v létě vydáte k vodě, rozhlédněte se kolem sebe. Jedním z dokladů změn světa kolem nás jsou proměny vzhledu...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...