18. listopadu 2011 14:04 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Šmicer o oslavách: Tušil jsem, co se chystá

Michal Bílek (vpravo) a Vladimír Šmicer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michal Bílek (vpravo) a Vladimír Šmicer | foto: ČTK

Fotbalisté splnili cíl - postoupili ma Euro. Vzápětí si ale čeští reprezentanti poškodili renomé, když během oslav vulgárně uráželi Radka Druláka a po příletu z letadla vystoupili v roztrhaných oblecích. "Nešlo to zastavit," tvrdí manažer národního týmu Vladimír Šmicer.

Co s odstupem času říkáte na divoké oslavy reprezentantů?
Já si nemyslím, že byly divoké. Naopak, postup příliš neoslavili. Po příletu šli hned spát. Nesouhlasím s vulgarismy ani s trháním obleků. Je to prostě jiná generace, slaví jinak, ale stalo se. Na světě ovšem asi nebyla lidská síla, která by je v daný moment zastavila. Rok a půl se snažili o postup a teď dali průchod emocím a nechali se unést.

Neměli by se hráči lépe ovládat, když reprezentují Českou republiku?
Měli by se odprostit od vulgarit, ty nemám rád. Urážení Radka Druláka přesáhlo meze. Ale nebylo to nic velkého. Za potrhané věci jsme se omluvili i našemu partnerovi Steilmannu, který nám oblečení dodává.

Nový předseda Miroslav Pelta se k celé události hned vyjádřil. Prý se nic podobného nesmí opakovat a u národního týmu chce člověka, který dá hráčům jasně najevo, co si mohou a nemohou dovolit. Jaký je váš názor?
Je to jeho názor. Jsem stále přesvědčený, že na světě by nebyl jediný člověk, který by tým uměl zastavit.

VÍCE ZDE:

Nešlo tomu předejít?
Trochu jsem tušil, co se chystá. Snažil jsem se tomu zabránit, ale to prostě nešlo. A na to nás tam bylo víc. Takový člověk se ještě nenarodil, aby je dokázal zabrzdit.

Chování hráčů může mít i negativní dopad na sponzory. Pociťoval jste někdy ekonomický tlak, že by sponzoři řekli, že podobné věci podporovat nehodlají?
Samozřejmě víme, že reprezentace měla v minulosti určité problémy. Co jsem manažerem reprezentace, tak vím, co stojí ve smlouvách. V nich jsou zanesené body, že by partneři mohli po skandálech odstoupit. Musím poděkovat klukům, že za ty dva roky, co jsem u mužstva, se nic podobného neodehrálo. I partneři za námi stáli.

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?