Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Souček odchází do West Hamu za 400 milionů korun, píše britský tisk. Tvrdík: Nic podepsáno není

1. Tomáš Souček - Kapitán a největší tahoun Trpišovského Slavie. Tomáš Souček je v mnohých evropských soutěžích často skloňovaný jakožto nový tahoun středu hřiště. Jeho největším přínosem je hra hlavou, dobrá rozehrávka, fyzická vyspělost, ale také schopnost střílet branky. Zájemci si však musí připravit přes 10 miliónů eur. foto: ČTK

Aktualizováno
PRAHA/LONDÝN - Čtyřiadvacetiletý záložník Slavie Tomáš Souček je blízko přestupu do londýnského celku West Ham United. Jenže zatímco britská média v čele s BBC psala odpoledne o hotové věci a podepsání přestupu v hodnotě 15 milionů eur (zhruba 400 milionů korun), z Prahy přišly jiné hlasy.
  16:57aktualizováno  20:29

Tiskový mluvčí Michal Býček na svůj Twitter napsal: „Zatím neplatí nic jiného než to, o čem jsme informovali, a to, že Tomáš byl uvolněn na zdravotní prohlídku. Hned jak bude jasno, budeme informovat.“

Jeho slova potvrdil pro LN také předseda představenstva obhájce ligového titulu Jaroslav Tvrdík: „Nic podepsáno není.“

Následně přidal: „Nemusí spěchat, do odchodu Tomáše nás neženou ekonomické aspekty. Mluvil jsem během dnešního dne s hráčem i jeho agentem Pavlem Paskou. Všechno směřuje ke vzájemné dohodě všech stran, ale k ní dojde nejdříve zítra.

Zároveň platí informace, že česká strana touží po variantě jarního hostování, oceněného čtyřmi miliony eur, a v případě, že se aktuálně 17. celek nejvyšší anglické soutěže zachrání, Souček v Londýně zůstane i nadále.

Celková hodnota jeho přesunu by poté měla výrazně převýšit i s bonusy 20 milionů eur, což by z vytáhlého záložníka udělalo nejdražší přestup českého hráče z domácí ligy ven.

15. PROSINCE: 16. Exkluzivní náskok po dvou třetinách základní části znamená,...
Tomáš Souček proměnil pokutový kop.

Dosud je rekordní devatenáct let starý přestup Tomáše Rosického ze Sparty do Borussie Dortmund v přepočtu za 504 milionů korun.

Zda Slavia a také Souček, který tuto podmínku stanovil, jelikož se mu nechce hned po půl roce angažmá v nejslavnější ligové soutěži sestoupit o patro níže, dosáhnou svého, jisté zatím není. Indicie jsou ale zřejmé.

O tahouna vršovického celku totiž hodně stojí nový trenér „kladivářů“ David Moyes, který se do West Hamu vrátil 29. prosince, kdy nahradil odvolaného Manuela Pellegriniho, s jediným úkolem: udržet pro známý londýnský klub Premier League.

„Hrál jako defenzivní záložník, ale dal rovněž hodně gólů jako ofenzivní záložník. V této chvíli splňuje všechny naše požadavky. Musíme mu dát příležitost i čas, aby se tu adaptoval.“ chválil bývalý stoper pětadvacetinásobného českého reprezentanta na tiskovce před dnešním domácím duelem s Liverpoolem.

Do něj Souček ještě určitě nezasáhne, už v sobotu 1. února WHU hostí Brighton. Shodou okolností klub, který se o slávistického kapitána zajímal také zajímal, stejně jako Monako nebo Celta Vigo.

A ještě jedna zajímavost: pokud se tato konkrétní sága dovede do konce (WHU končí uzávěrka přestupů o páteční půlnoci), jednou z podmínek Slavie pro jednání bylo zrušení výstupní klauzule 15 milionů eur, která se aktivovala pro dané přestupní období. 

V tom zimním platila do 15. ledna...