Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Za hodinu prací o den v base méně. Soud zkrátil Řepkovi trest, doma by mohl být ještě letos

Sport

  11:25
Praha - Fotbalista Tomáš Řepka se možná dostane z vězení dřív, než se původně očekávalo. Obvodní soud v Praze 6 mu už v květnu zkrátil 2,5letý trest o 293 dní, informoval deník Blesk. Odsouzený fotbalista navíc může požádat o podmínečné propuštění už letos v prosinci po odpykání třetiny trestu.

Tomáš Řepka foto:  Michal Sváček, MAFRA

Obvodní soud v Praze 6 rozhodl, ještě předtím než Řepka nastoupil do vězení, že se fotbalistův trest výrazně zkrátí. Řepka totiž před výkonem trestu odpracoval 293 hodin veřejně prospěšných prací. Trénoval mladé fotbalisty na hřišti SK Hostivař.

„Do souhrnného trestu byly započítány odpracované hodiny obecně prospěšných prací v poměru jedna odpracovaná hodina - jeden den trestu odnětí svobody,“ uvedl pro Blesk mluvčí obvodního soudu pro Prahu 6 Martin Slováček.

Řepkovi se tak trest zkrátí o 293 dní. Podle právníka JUDr. Jana Černého může vězeň požádat o podmínečné propuštění už ve třetině trestu. Po zkrácení trestu si tedy fotbalista může zažádat o propuštění už po sedmi měsících. To znamená, že by se teoreticky mohl dostat na svobodu už na konci letošního roku.

Soud poslal fotbalistu do vězení na dva a půl roku za milionovou zpronevěru a zveřejňování falešných pornoinzerátů jeho bývalé manželky Vlaďky Erbové.

Řepka do Ruzyňské věznice nastoupil 27. května.  „Připravovat se na to (vězení) nemusím. Nejdu tam na 15, 10 ani 5 let. Jdu tam na určitou dobu. Věřím, že to zvládnu, a tímhle se pomyslně uzavře nějaký můj kruh, zúčtování mého života. Pak se vrátím a budu čistý,“ prohlásil před nástupem do vězení pro FTV Prima Řepka.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat