2. března 2019 19:12 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Sparta vyhrála na jaře počtvrté, Plzeň se na výhru nad Jabloncem nadřela

Souboj z utkání Plzeň - Jablonec. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Souboj z utkání Plzeň - Jablonec. | foto: MAFRA - Petr Eret.

PRAHA Fotbalisté Sparty ve 23. kole Fortuna ligy uspěli na hřišti Liberce, ze kterého si odvážejí vítězství 1:0. Jedinou branku dal Costa. Plzeň doma nezaváhala proti Jablonci, v bojovném utkání, které nakonec skončilo 1:0, rozhodl gól Procházky.

Výsledky 23. kola:

Slovan Liberec - Sparta Praha 0:1 (0:0)

Branka: 56. Costa.

FK Příbram - MFK Karviná 2:1 (1:0)

Branky: 2. Matoušek, 87. Voltr - 78. Guba.

Dukla Praha - Sigma Olomouc 0:4 (0:2)

Branky: 41. a 90.+1 Kalvach, 35. Zahradníček, 85. Nešpor.

1. FC Slovácko - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:0).

Branka: 49. Zajíc - 77. Přikryl.

Viktoria Plzeň - FK Jablonec 1:0 (1:0)

Branka: 22. Procházka.

Pátek 1. března:

Baník Ostrava - Fastav Zlín 1:2 (1:1)

Branky: 25. Baroš - 20. Jiráček, 63. Poznar.

Neděle 3. března:

15:00 Teplice - Opava, Bohemians Praha 1905 - Slavia Praha.

O prvním ligovém vítězství Sparty na hřišti Slovanu po šesti zápasech a skoro sedmi letech rozhodl v 56. minutě hlavičkou Costa Nhamoinesu. V 81. minutě mohl z penalty vyrovnat Libor Kozák, ale brankáře Florina Nitu nepřekonal. Letenští vyhráli i čtvrté jarní kolo a na třetím místě tabulky odskočili čtvrté Ostravě na šest bodů. Liberec je sedmý.

Obhájci titulu z Plzně se po výhře 1:0 nad Libercem na druhém místě tabulky bodově dotáhli vedoucí Slavii, která ale má k dobru nedělní vršovické derby s Bohemians 1905. Viktoria soupeři částečně vrátila podzimní porážku 0:3 a v nejvyšší soutěži protáhla sérii bez prohry na 14 utkání. Severočeši potřetí za sebou v lize nezvítězili a zůstali pátí.

Olomouc si ze hřiště poslední Dukly Praha odváží všechny body za výhru 4:0 a připsala si třetí výhru po sobě. O dvě branky Sigmy se postaral Lukáš Kalvach, další přidali Tomáš Zahradníček a Martin Nešpor. Dukla prohrála třetí utkání po sobě a na vítězství čeká už sedm kol. Stále zůstává v tabulce poslední o bod za Karvinou.

Mladoboleslavští fotbalisté i v oslabení po vyloučení Alexeje Tatajeva remizovali 1:1 na hřišti Slovácka a udrželi jarní neporazitelnost. Domácí poslal do vedení Tomáš Zajíc, ale středočeský celek i v deseti zásluhou kapitána Tomáše Přikryla vyrovnal a připravil soupeři první remízu v sezoně.

Michal Kadlec ze Slovácka se snaží předskočit soupeře.

Gól plzeňského Procházky do sítě Jablonce.

Fotbalisté Příbrami vyhráli v utkání dvou sestupem ohrožených týmů nad Karvinou 2:1. Domácí poslal do vedení v úvodu svou první brankou po návratu ze Slavie Jan Matoušek, za hosty v 78. minutě srovnal Dávid Guba, ale v 87. minutě rozhodl krátce po příchodu na trávník další střídající hráč Radek Voltr. Příbram se posunula na dvanáctou příčku tabulky a odskočila soupeři na devět bodů. Karviná má na předposledním místě stále jen jednobodový náskok před Duklou.