27. února 2019 11:46 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Modernizace stadionu Sparty? Masivní kritikou se budeme zabývat, zní z klubu

Takto by mohla vypadat nová tribuna u sektoru vlajkonošů Sparty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Takto by mohla vypadat nová tribuna u sektoru vlajkonošů Sparty. | foto: sparta.cz

PRAHA Fanoušci fotbalové Sparty na sociálních sítích nešetří ostrými slovy na adresu vizualizace rekonstrukce jižní tribuny letenského stadionu. Kritiku vnímáme velmi senzitivně a budeme se jí zabývat, přiznává ředitel komunikace pražského celku Ondřej Kasík.

Lidovky.cz: Jak dlouho jste rekonstrukci stadionu zvažovali?
Ve své podstatě už během ročníku 2014/2015, kdy probíhala poměrně významná rekonstrukce hlavní tribuny, která měnila nějaké dispozice. Probíhala přístavba skyboxů, nově se udělala řada věcí. Byla jasná ambice vedení neskončit rekonstrukci pouze hlavní tribunou a už v tu chvíli byla rozvíjena varianta, že bychom stadion rekonstruovali postupně, a tohle je nějaký logický důsledek, že by se pokračovalo další tribunou, což je v tomto případě tribuna jižní. Takže už na přelomu let 2014/2015 ten plán na stole byl, uvažovalo se o dalších krocích.

Lidovky.cz: Co si od rekonstrukce slibujete?
Stadion byl, vyjma hlavní tribuny, naposledy rekonstruován v roce 1994. To je 25 let, což je velmi dlouhá doba. Navíc vedení uvažuje o dalších cestách a chce samozřejmě zlepšit komfort pro fanoušky.

Takto by měla vypadat jižní tribuna Generali Areny při pohledu z ulice Milady...

Takto by měla vypadat jižní tribuna Generali Areny při pohledu z ulice Milady Horákové.

Vizualizace nové jižní tribuny stadionu Sparty.

Vizualizace nové jižní tribuny stadionu Sparty.

Lidovky.cz: Jak jako klub vnímáte kritiku, která se na klub zejména na internetu snesla?
Velmi senzitivně. O kritice víme, a víme, že je masivní. Proto jsme už v úterý zdůrazňovali, že se jedná jen o studii. Zpětná vazba, která nám od fanoušků přišla, je takového rázu, že je určitě nutné se jí zabývat.

Lidovky.cz: Z vizualizací to vypadalo tak, že by se kapacita stadionu Letná o něco snížila, není tomu tak?
To má dvě roviny. První je, že by se o něco snížila kapacita jižní tribuny. A ta další je taková, že by se zvýšila kapacita na všech čtyřech tribunách přidáním jedné řady. To by bylo ve hře, pokud bychom snižovali úroveň hrací plochy, což by v tuhle chvíli bylo možné.

Lidovky.cz: Máte už nějaký finanční výhled, kolik by do rekonstrukce chtěla Sparta investovat?
To jsou věci, na které je zatím příliš brzy. Zatím jsme ve fázi studií a uvažovaných kroků. Samozřejmě je ekonomická stránka rekonstrukce velice důležitá, ale zatím nejsme ve fázi, kdy bychom komunikovali předběžné náklady.

Lidovky.cz: Asi zásadní je otázka ročního období, kdy by se měla rekonstrukce provádět. Nejspíše by bylo na stole léto, že?
To je důležitá otázka, protože poslední rekonstrukce se dělala v průběhu zimní přestávky (ročník 2014/2015), jenže v té době byla zimní přestávka delší než letní (po změně hracího systému soutěž končí v polovině prosince a začíná v první polovině února - pozn. redakce). Je to určitě věc k diskusi, a je to věc, o které se bavíme poměrně intenzivně, protože to má velký význam. Tím pádem ani nebylo stanoveno, o jaké časové rozmezí by se při rekonstrukci jednalo.

Ředitel komunikace Sparty Praha Ondřej Kasík (vpravo). Vedle něj Tomáš Rosický.

Ředitel komunikace Sparty Praha Ondřej Kasík (vpravo). Vedle něj Tomáš Rosický.

Lidovky.cz: Pokud budete rekonstruovat jižní tribunu, tak se asi budete muset na nějaký čas přestěhovat jinam, protože hrát na 3/4 stadionu by asi nedávalo smysl.
Diskutujeme varianty, že by zápasový režim byl na Letné. V tuto chvíli je to varianta, kterou rozpracováváme, jak rekonstruovat stadion, aby mohl zůstat v zápasovém režimu. Ve světě bylo několik příkladů, kdy se rekonstruovaly i hlavní tribuny za plného provozu.

Jan Krejcar

Autor

Jan Krejcarjan.krejcar@lidovky.czČlánky

FORTUNA:LIGA - 17. kolo

22.11. Sparta Praha 18:00 České Budějovice
23.11. Slovan Liberec 14:30 Zlín
23.11. Bohemians 1905 14:30 1.FK Příbram
23.11. Opava 14:30 Mladá Boleslav
23.11. Sigma Olomouc 17:00 Slavia Praha
24.11. Teplice 14:30 Baník Ostrava
24.11. Karviná 17:00 Viktoria Plzeň
25.11. 1.FC Slovácko 18:00 Jablonec

FORTUNA:LIGA - 16. kolo

FORTUNA:LIGA

Tým Z V R P S B
1. SK Slavia Praha 16 14 2 0 36:3 44
2. FC Viktoria Plzeň 16 10 3 3 31:15 33
3. FK Mladá Boleslav 16 9 2 5 32:22 29
4. FK Jablonec 16 8 4 4 29:22 28
5. AC Sparta Praha 16 7 4 5 30:21 25
6. FC Baník Ostrava 16 8 1 7 27:22 25

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.