Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sparťané řádili v Žilině a zranili 16 lidí, stěžují si na tvrdý zákrok policie

Sport

  21:30aktualizováno  21:43
ŽILINA - Šestnáct lidí utrpělo zranění při potyčkách fanoušků fotbalové Sparty se slovenskou policií v Žilině před odvetným zápasem 4. předkola Ligy mistrů. Informoval o tom na svých internetových stránkách deník Sme.

Žilina - Sparta (fanoušci Sparty se opět předvedli). foto: ČTK

Pořádkové síly, mezi nimiž bylo 200 těžkooděnců a také policisté na koních, zakročily na Hlinkově náměstí proti fotbalovým fanouškům poté, co začali v centru města kolem 18:30 zapalovat světlice a dýmovnice a napadat náhodné kolemjdoucí. Už před policejním zásahem se fanoušci obou klubů střetli v několika barech, kde po sobě házeli židle a sklenice.

Kromě příznivců Sparty, jichž do města dorazilo kolem 500, jsou mezi zraněnými i slovenští fanoušci. Policisté zatlačili dav na náměstí do jedné z restaurací, kterou fanoušci následně zdemolovali. V podniku zůstaly rozbité stoly, sklo a další zařízení. Hodinu a půl před zápasem se situace uklidnila. Podle Sme si řada lidí na policejní zásah stěžovala a označila jej za nepřiměřený.

DÁLE ČTĚTE

"Vyhodnocujeme, zda byl zákrok nepřiměřený. Nadřízení zasahujících policistů vyhodnotí každý případ zvlášť. Co se ve městě stalo, to budeme moci sdělit až ve čtvrtek," citovala Sme mluvčí žilinské policie Denisu Baloghovou. Žilinská radnice zakázala prodej alkoholických nápojů v okolí stadionu před zápasem. V centru města ale byl volně k dostání.

Naposledy slovenská policie zasahovala počátkem měsíce proti příznivcům Crvene zvezdy Bělehrad před zápasem s bratislavským Slovanem. Loni v červenci provázely výtržnosti fanoušků i střetnutí mezi Žilinou a Hajdukem Split. Při zásahu pořádkových sil bylo zraněno 50 policistů a desítky příznivců chorvatského klubu.

Žilina - Sparta (fanoušci Sparty se opět předvedli).

Několik lidí utrpělo zranění i při potyčkách stoupenců žilinského mužstva a Partizanu Bělehrad loni v srpnu. Žilinská radnice zakázala prodej alkoholických nápojů v okolí stadionu před zápasem. V centru města ale byl volně k dostání.

Autor:

Mohlo by vás zajímat