Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chovanec promluví s vedením Sparty: Když se nedaří, máte hlavu na špalku

Sport

  0:19
ŽILINA (OD ZPRAVODAJE LN) - Po vyřazení z Ligy mistrů přijdou ve Spartě brzy změny. Jestli jejich součástí bude i odchod trenéra, to sám Jozef Chovanec po porážce v Žilině neprozradil. "Hodnotit sám sebe nebudu," řekl a odmítl, že by uvažoval o rezignaci.

Martin Hašek a Jozef Chovanec. foto: ČTK

Věřil jste, že je obrat v odvetě možný, i když Žilina skórovala jako první?
Měli jsme dostatek šancí, abychom to zvládli. Měli bychom být důraznější, jindy zase klidnější, ale splnili jsme, co jsme řekli na začátku - že se pokusíme napravit dojem z prvního zápasu. Dnes to bylo cítit z každého hráče.

DÁLE ČTĚTE

Jak ovlivní budoucnost Sparty skutečnost, že je opět bez Ligy mistrů?
Už dopředu jsem říkal, že si musíme říct, jak dál. V nejbližších dnech se o tom budeme bavit s vedením klubu. V reprezentační pauze bude dost času, zatím máte čas na spekulace.

Vy tušíte, jak dál pokračovat?
Po sportovní stránce ano. Na zbytek se musíte následně zeptat vedení.

Uvažujete o rezignaci?
Bavíme se o tom, že jsme nepostoupili. Jsou tam objektivní příčiny, ale nejsme zahledění jen sami do sebe, jak se o nás tvrdí. Trenérská práce není vždy jen růžová a když se nedaří, máte hlavu na špalku. Nechtějte po mě, abych teď sám sebe hodnotil, to by nebylo správné. Já hodnotím svoje podřízené a mám zase nadřízené, kteří hodnotí mě.

Žilina - Sparta.

Jak vnímáte celkově oba souboje se Žilinou?
Lepší výkon podala Žilina v prvním zápase, tam jsme jí to ale umožnili. Ukázalo se, že na této úrovni musíme být kompletní a konsolidovaní, jinak je to složité a s týmem taková situace zacloumá. To neznamená, že by také ostatní neměli vynaložit větší úsilí. Někteří hráči dělají, že se vlastně nic neděje a to se musí změnit.

Může dojít po vyřazení k prodeji některých opor? Hrozí nyní odchod Juraje Kucky, o kterého je v zahraničí velký zájem?
Nepodával teď úplně optimální výkony, protože nebyl doléčený, ale potřebovali jsme ho. Je to zajímavý hráč, ale nic konkrétního nám neleží na stole.

Jaké dáváte Žilině šance v Lize mistrů?
Záleží na skupině, jakou dostane, jestli budou začínat doma nebo venku. Je to náročná soutěž, sám jsem to kdysi se Spartou poznal.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat