14. ledna 2015 11:49, aktualizováno  15:36 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Policie ukončila vyšetřování fotbalové korupce v nižších soutěžích

Fotbal - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbal - ilustrační foto. | foto: Reuters

PRAHA Kriminalisté Útvaru odhalování korupce ukončili vyšetřování případu o ovlivňování fotbalových zápasů v nižších soutěžích ve Středočeském kraji. Obviněno bylo 25 osob, které jsou stíhány na svobodě.

Podle vyšetřovatelů mělo v průběhu roku 2013 docházet k předávání úplatků v řádech několika tisíců korun ze strany funkcionářů klubů či delegátů s tím, že rozhodčí budou pískat ve prospěch jednoho mužstva, ale i za to, že sudí budou na hřišti působit nestranně.

„FAČR od začátku vyšetřování aktivně spolupracovala s Policií ČR a zároveň jednoznačně odmítá korupční jednání na jakékoliv úrovni fotbalových soutěží,“ stojí v prohlášení Fotbalové asociace ČR. „S obviněnými osobami bude zahájeno disciplinární řízení na úrovni Řídící komise pro Čechy.“

Trestní stíhání všech osob je vedeno na svobodě. Zabývat se jím bude Okresní státní zastupitelství v Benešově. Osobám obviněným z podplacení hrozí trest odnětí svobody až na 2 roky nebo peněžitý trest. Za přijímání úplatku hrozí trest odnětí svobody až na 4 roky nebo zákaz činnosti.

ČTK, Lidovky.cz