Úterý 31. ledna 2023, svátek má Marika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tabárez má možnost trénovat Uruguay na pátém MS. Smlouvu prodloužil o čtyři roky

Sport

  18:14
Montevideo - Fotbalisty Uruguaye povede i nadále Óscar Tabárez. Svaz dnes oznámil, že s koučem o čtyři roky prodloužil smlouvu. Jednasedmdesátiletý trenér, který trpí neuropatií a musí chodit o berlích, tak dostane možnost vést národní tým už na pátém mistrovství světa.

MS ve fotbale 2018, Uruguay vs. Portugalsko: uprostřed kouč JIhoameričanů Oscar Tabarez. foto: Reuters

Tabárez poprvé trénoval Uruguay v letech 1988 až 1990, kdy s ní postoupil do finále jihoamerického šampionátu a na mistrovství světa v Itálii. K národnímu týmu se poté vrátil v roce 2006 a dovedl ho na mistrovství světa v letech 2010, 2014 a letošní turnaj v Rusku.

Jeho nejlepšími výsledky u reprezentace je čtvrté místo na mistrovství světa v roce 2010 a triumf na Copě Américe před sedmi lety.

Bývalý kouč Cagliari, AC Milán nebo Bocy Juniors jako jediný v historii vedl jednu reprezentaci na čtyřech světových šampionátech a v roce 2022 v Kataru může přidat pátý. Tabárez je také rekordman v počtu odkoučovaných mezistátních zápasů u jednoho týmu (185 utkání).

Autor:

Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa
Stop klasickým těstovinám. Vyzkoušejte zdravější špagety Melissa

Chcete si během pár minut připravit zdravý a chutný oběd nebo večeři? Máme pro vás řešení. Zapojte se do testování a připravte si špagety Melissa,...

Mohlo by vás zajímat