Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Sport

Tragédie na Slovensku: mládežnický fotbalový reprezentant spáchal sebevraždu, měl být šikanován

Zesnulý mladík Adrián Sivoň foto: instagram.com

Aktualizováno
Rožumberok - Slovenským fotbalem otřásla tragická zpráva. Teprve sedmnáctiletý Adrian Sivoň, jenž byl členem reprezentačního výběru do osmnácti let, spáchal sebevraždu. O víkendu podlehl zraněním po pádu ze sedmého patra internátu.
  13:19aktualizováno  13:57

Jak informuje slovenský deník Čas, Sivoň utrpěl těžká zranění. Okamžitě po tragédii byl převezen do Ústřední vojenské nemocnice v Rožumberoku, i přes snahu lékařů však následkům pádu podlehl.

Bezprostředně poté se u internátu rozhořela stovka svíček. Přímo pod okny budovy pak vzniklo pietní místo.

Tragédie, která otřásla celým Slovenskem, je zatím zahalena záhadami. Adrian Sivoň, který měl před sebou zápas a na fotbalovém hřišti patřil k oporám, prý mluvil před skokem ze střechy o tom, že se zabije.

Zesnulý mladík Adrián Sivoň
Poslední reprezentační foto. (Adrian Sivoň je druhý zleva)

„Kluci se chystali na zápas, všechno bylo v pohodě. Ale najednou někdo zavolal, že Adrian vyběhl z pokoje a utíkal nahoru a skočil ze střechy. Odpoledne jsme se dozvěděli, že zemřel,“ sdělili pro slovenský deník Čas.sk jeho spoluhráči.

Stále se šíří spekulace, že za Sivoňovu smrt mohla šikana. „Nevěřili jsme, že to myslí vážně. Spoluhráči si ho dobírali, Liptáci proti klukovi z Oravy. Nějaká šikana tam byla, jako to bývá mezi kluky. Ale co se dělo v šatně, to musí vědět jen oni,“ uvedl o možné šikaně v týmu další z dorostenců ružomberského týmu.

Jeho smrt otřásla také trenérem reprezentačního výběru do osmnácti let Stanislavem Mackem:„Byl to mladý, talentovaný fotbalista. Zasáhlo mě to tak bolestivě, že ani nevím, jak se k té zprávě postavit. Počítal jsem s ním opět v našich jarních reprezentačních zápasech.“

Slova těžko hledal i prezident MFK Ružomberok Ľubomír Golis. „Je nám to nesmírně líto. Chceme vyjádřit rodině úpřímnou soustrast a hodně sil v této těžké situaci. Nikdy jsem neslyšel, že by měl Adrián nějaké problémy. Před nejbližším ligovým zápasem se Zlatými Moravci uctíme jeho památku minutou ticha.“

Sivoňova sebevražda je další ze smutných zpráv, které v posledních letech zasáhly slovenský fotbal. Minulý rok si totiž předčasně sáhl na život také trenér slovenské reprezentace do 18 let Milan Malatinský.

Autor:

Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?
Jak dopadl redakční test dětské kosmetiky ATTITUDE?

Vybrali jsme tři miminka z naší redakce, aby vyzkoušela některé produkty z řady Baby Leaves oblíbené značky ATTITUDE. Byla s testováním spokojená?...