Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Trest pro znesvářené Maďary a Slováky. Příští domácí zápasy musí hrát bez diváků

Sport

  18:30
nyon - Fotbalisté Maďarska a Slovenska budou muset odehrát své příští kvalifikační zápasy o mistrovství Evropy bez diváků.

Na zápase Slováků bude jen dětská návštěva. foto: Reuters

Věděl, že umírá. Ale říkal: Nevzdávejte se! Smutný příběh další oběti ALS

UEFA obě země potrestala za rasistické chování fanoušků během vzájemného duelu 9. září v Budapešti, který hostující svěřenci českého trenéra Pavla Hapala vyhráli 2:1.

Kvůli násilnostem na tribunách musela ve vypjatém derby mezi týmy sousedních zemí zasahovat policejní pořádková jednotka. 

Maďarsko bylo vedle rasismu potrestáno za to, že fanoušci házeli předměty na hřiště a zapalovali světlice, a dostalo pokutu 67.125 eur (1,7 milionu korun). Slováci přijdou o 20 tisíc eur (518 tisíc korun).

Trest Slováků bude platit pro zápas 10. října v Trnavě proti Walesu a národní fotbalový svaz by rád přece jen na stadion diváky dostal. 

Po vzoru Slovanu Bratislava, jenž minulý týden při stejném trestu naplnil v Evropské lize stadion dětmi a porazil 4:2 turecký Besiktas, by rád svaz umožnil vstup na trnavský stadion Antona Malatinského nezletilým do 14 let.

Maďarsko si má odbýt trest 13. října proti Ázerbájdžánu.

Jedním zápasem bez diváků nepodmíněně a druhým s roční podmínkou potrestala UEFA Rumunsko za chování fanoušků v kvalifikačních zápasech proti Španělsku a Maltě. 

Za řádění příznivců a rasismus musí národní svaz navíc zaplatit 83 tisíc eur (2,1 milionu korun).

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!