23. září 2019 16:25 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

VIDEO: Namol opilý sudí v Berouně sotva chodil. Když se pokusil běžet, spadl na zem

Opilý sudí Milan Šefara se během zápasu ocitl hned dvakrát na zemi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Opilý sudí Milan Šefara se během zápasu ocitl hned dvakrát na zemi. | foto: Reprofoto

beroun Tohle si fotbalový sudí Milan Šefara za rámeček nedá. Na zápas starších dorostenců mezi Berounem a Slaným dorazil evidentně pod vlivem alkoholu a je jen s podivem, že jej hlavní sudí na postranní čáru vůbec pustil, když měl problém se vůbec hýbat.

To se vážně nepovedlo. Sudí Šefara rozhodoval v neděli dopoledne zápas jako asistent rozhodčího přímo u hlavní tribuny, takže je jasné, že si jeho počínání jeden z diváků natočil a video se okamžitě rozšířilo po sociálních sítích.

Sotva dokázal chodit, a když se rozběhl, okamžitě upadl k zemi a těžko se z ní sbíral. To se opakovalo dvakrát, než k němu přišli pořadatelé a po dlouhém přemlouvání jej ze hřiště odvedli.

Přitom hlavní sudí Tomáš Brožek celou situaci bez hnutí brvy dlouho sledoval,  údajně dlouho odmítal odvedení svého asistenta pořadatelem.

Do následujícího duelu mladších dorostenců už Šefara nenastoupil.

„Jeho nezpůsobilý stav byl zjevný před utkáním a proto jsme se a kolegou Brožkem rozhodli ho do utkání nepřipustit a vyměnit za rozhodčího OFS Kladno, který byl na utkání přítomen, tedy panem Lukášem Pískačem, který utkání odřídil v duchu fair play,“ uvedl hlavní sudí duelu Marek Špidra.

Celý incident pak připomněl situaci z května 2016, kdy se před prvoligovým duelem Příbram - Slavia nezpůsobilí rozhodčí Marek Pilný a Jiří Jech. Jeden se potácel po hřišti, druhý se na něm vymočil.

Na video už zareagovala komise rozhodčích Středočeského krajského fotbalového svazu (SKFS). Podle předsedy Pavla Mareše podala podnět krajské disciplinárce a k celé události je také svoláno mimořádné zasedání komise rozhodčích SKFS.

„Chování rozhodčího Milana Šefary je zcela neakceptovatelné. Za Komisi rozhodčích Středočeského krajského fotbalového svazu mohu říci, že si neumím představit jeho další působení v soutěžích SKFS,“ řekl serveru iSport.cz Mareš.

larJaroslav Šindelář
Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Karel mi křtil knížku o Heleně Vondráčkové a můj synovec Jonáš se tam... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...