Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
130 let

Lidovky.cz

Vedení Slavie ustoupilo fanouškům. Kvůli rozpoutané válce je nechá proti Kluži pohybovat se po celém stadionu

Sport

  15:35
PRAHA - Fotbalová Slavia na středeční odvetu závěrečného 4. předkola Ligy mistrů proti Kluži, v níž budou Pražané usilovat o postup do základní skupiny, zmírnila některá bezpečnostní opatření, která zavedla po výtržnostech v ligovém utkání s Olomoucí.

Tentokrát se tribuna Sever rozlučky dočká. foto: ČTK

Nechoďte k nám na děkovačku, reagovalo jádro Tribuny sever na své hráče po nových opatřeních vedení

Vedení klubu na nadcházející zápas zrušilo především dočasnou sektorizaci stadionu, tedy rozdělení arény do několika neprůchodných částí.

Slavia zavedla opatření po opakujících se výtržnostech, které vyvrcholily na začátku ligy s Olomoucí vhozením světlic do sektoru pro příznivce hostů a následným uzavřením hlediště pro zápas s Libercem.

Novinky vstoupily v platnost při víkendovém duelu s Bohemians 1905 a některé frakce ze severní tribuny, kde sídlí kotel, proti nim protestovaly a nefandily. 

Zleva Lukáš Hůlka z Bohemians a Stanislav Tecl ze Slavie.

Tradiční děkovačka s hráči po utkání neproběhla za brankou jako obvykle, ale u východní tribuny.

Nejradikálnějším příznivcům se nelíbila především dočasná sektorizace stadionu, která má platit do 10. září, kdy bude aréna kompletně vybavena novými technologiemi a kamerovým systémem. 

Proti Bohemians navíc klub zakázal choreografii, neboť pod plachtou se při utkání s Olomoucí schovali a převlékli chuligáni, kteří naházeli světlice do sektoru hostů.

Nespokojené frakce ze severní tribuny slíbily, že proti Kluži budou fandit jako obvykle, pokud klub zruší sektorizaci a zpřístupní jim sklad s bubny, vlajkami a aparaturou. 

Na jiných ligových stadionech je přitom zcela běžné, že se mezi některými částmi nedá procházet.

„Vzhledem k mimořádnosti utkání rozhodlo představenstvo zrušit pro zápas s Kluží sektorizaci stadionu a některá další omezující opatření,“ uvedl klub v prohlášení.

„Důvodem zmírnění restrikcí je snaha poděkovat tisícům fanoušků ze všech tribun stadionu, kteří se chovají slušně a klubu nepřetržitě fandí. Velice si toho vážíme a chceme maximálně podpořit fandění v rozsahu srovnatelném s domácími zápasy s Chelsea či Sevillou.“

„Děkujeme představitelům tribuny sever za prohlášení, o řadě témat rádi povedeme diskuzi jako dosud.“

Zleva Daniel Krch z Bohemians a Stanislav Tecl ze Slavie.
Zleva Lukáš Hůlka z Bohemians a Stanislav Tecl ze Slavie.

„Nelze je ale racionálně projednat do zítra, proto představenstvo přistoupilo k jednostrannému rozhodnutí o zrušení opatření pro zápas s Kluží a nechává na fanouškovských sdruženích, jakým způsobem zítra podpoří klub,“ dodala Slavia.

Vedle toho, aby fanoušci nepoužívali pyrotechniku a nechali volné schody, klub vyzval příznivce, aby po zápase nevstupovali na trávník. 

„UEFA v podobných situacích přijímá ty nejpřísnější disciplinární postihy, Slavia by téměř jistě hrála příští domácí zápas či dokonce zápasy evropských pohárů bez diváků. Zároveň hrozí poškození čerstvě položeného trávníku a tím mnohamilionové škody,“ dodal klub.

Slavia bude doma s Kluží hájit náskok 1:0 z úvodního venkovního duelu a k druhému postupu do základní skupiny Ligy mistrů jí stačí remíza.

Autor:

Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!
Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!

Hledáme maminky, které s námi otestují oblíbené batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced. Obsahuje důležité vitamíny a minerály, včetně vitamínů A, C a...