Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš

Brankář Plzně Aleš Hruška. foto: Facebook/ FC Viktoria Plzeň

Alkmaar - Běžela 95. minuta čtvrtfinále kvalifikace o Ligu mistrů a fotbalisté Viktorie Plzeň se s vedením 1:0 už pomalu viděli v další fázi, která zaručovala i přes prohru v další fázi jistotu základní skupiny Evropské ligy, jenže pak přišlo zkrat gólmana Aleše Hrušky vedoucí k penaltě. Holandský celek pak v prodloužení dokonal obrat a po vítězství 3:1 slaví postup.
  18:21

Zoufalý nákop Alkmaaru v posledních sekundách propadl do pokutového území odrazil se k Ferdy Druijfovi, jehož nesmyslně fauloval brankář Aleš Hruška. Pokud by nezasáhl, pravděpodobně by šel do autu a byl konec. A i kdyby přeci jen útočník míč zpracoval, byl by v nestřelecké pozici. Alkmaar penaltu proměnil a v prodloužení přidal další dvě branky, které znamenaly smutný konec Viktoriánů v boji o Ligu mistrů.

Penaltová situace začíná v čase 3:11:

Někteří fanoušci Plzně klíčovou situaci v posledních sekundách základní hrací doby jen velmi těžko vydýchávali.

„Zlatý Matúš Kozáčik, díky díře nemáme nic, ale dobře, že jsme venku-s tím, co jsme dnes ukázali, nemáme v Evropě co dělat,“ neudržel se na facebookovém profilu Viktorie Plzeň jeden z příznivců.

„Děkuji panu Hruškovi a panu Beaugelovi za dnešní komedii. Fotbal hrůza - tak alespoň oni pobavili svými skvělými kousky. A doufejme, že mají smlouvy ještě na dlouho, aby jsme se mohli ještě moc nasmát. A mám vzkaz po vedení: Messi bude volnej,“ přidal se další.

Brankář Plzně Aleš Hruška.
Zleva Lukáš Masopust ze Slavie a brankář Plzně Aleš Hruška.

„Hruška... Za takový zákrok by brankáře v žácích nakopali do zadku... Pěkně si Plzeň zaříz,“ zněl další příspěvek.

„Aleši Hruško, co jsi to provedl? Nepochopitelné,“ všiml si na twitteru klíčového momentu jeden z fanoušků anglického Leedsu United.

Viktoria v předkolech LM nevyhrála podesáté za sebou. Loni ve druhém předkole vypadla s Olympiakosem Pireus. Západočeši se pokusí o nápravu ve třetím předkole Evropské ligy, svěřenci trenéra Adriana Guľy potřebují k postupu do základní skupiny vyřadit ještě dva soupeře.

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...