Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

‚Zlomte vaz soupeři‘. Exšéf Vyšehradu Rogoz šel o poločase ‚domluvit‘ rozhodčím, v kabině ho zachytilo video

Roman Rogoz ve svém hájemství na Vyšehradě. foto: Repro ČT

Doporučujeme
Praha - Český fotbal dostal v korupční aféře okolo tehdejšího místopředsedy Fotbalové asociace České republiky (FAČR) Romana Berbra, bývalého šéfa Slavoje Vyšehrad Romana Rogoze a 18 dalších obviněných další trhlinu. Na záběrech, které zveřejnila Česká televize v pořadu Reportéři ČT, je vidět, jak Rogoz během jednoho ze zápasů „domlouvá“ v kabině rozhodčímu a s hlavním sudím pak zřejmě kvůli předání úplatku odchází mimo záběry.
  12:22

Datovala se polovina srpna roku 2019, kdy se odehrávalo utkání druhé ligy mezi Slavojem Vyšehrad a Baníkem Sokolov. O poločase byl stav 0:0, což se nelíbilo tehdejšímu šéfovi Vyšehradu Romanovi Rogozovi.

Ten se tak rozhodl vydat do kabiny rozhodčích.

Telefonní komunikace mezi Romanem Berbrem a rozhodčím Robertem Hájkem.
Roman Rogoz o přestávce v šatně rozhodčích.

„Zlomte vaz soupeři. Rozhodnou dvě, tři penalty, víc toho nezvládneme. Říďo, na tebe jsem zvědavej, ty ču**ku, tohle není jednoduchý!“ nadiktoval podle videa odvysílaného v pondělních Reportérech ČT Rogoz jasně ‚‘notičky’' pomeznímu rozhodčímu Petrovi Klupákovi. Hlavním sudím utkání byl Petr Houdek, který v utkání Slavie v Olomouci čelil nařčení, že duel řídil opilý.

Vyšehrad se sice žádné penalty nedočkal, Sokolovu však byla odepřena regulérní branka po odpískaném ofsajdu, domácí Slavoj pak dvakrát udeřil a zvítězil 2:1.

Na videu z ČT je také vidět, jak Rogoz s Houdkem odchází mimo záběry. Podle posledních informací policie měl zde předat úplatek v hodnotě 150 tisíc korun, který si pak Houdek rozdělil s hlavním delegátem utkání Jiřím Kabylem a výše zmíněným Petrem Klupákem.

Kabylovi pak Rogoz po utkání domlouval, aby hodnocení rozhodčích bylo příznivé. „Tak prostě zavři obě oči, řekni hele výbornej. Já neznám ty vaše zku**ený hodnocení,“ nabádal delegáta bývalý majitel Vyšehradu.

Trestní stíhání Romana Berbra či Rogoze obviněného z korupce tak nadále pokračuje, to ostatně už v pátek potvrdilo Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ), jež zamítlo stížnosti 15 z 20 obviněných.

Podle vyšetřovatelů Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Berbr a skupina lidí kolem něj také zpronevěřili 850 000 korun z Plzeňského krajského fotbalového svazu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!