Pondělí 20. září 2021, svátek má Oleg
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Simulanti se budou rodit pořád. Smiřme se s tím, říká Vízek

Sport

  10:58
PRAHA - Sám na fotbalovém mistrovství světa 1982 zařídil dvě penalty. Ta s Francií byla jasná, ta s Kuvajtem podivná. "Balon už bych nestihl, tak jsem upadl. Ne kvůli penaltě, ale kvůli vlastnímu znechucení," vzpomíná někdejší fotbalový driblér Ladislav Vízek.

Ladislav Vízek foto: MAFRA - Ondřej Němec

I vám občas soupeři vyčítali, že padáte příliš lehce. Máte pochopení pro současné herce?
Vůbec! Já nebyl klasický padač, ale technik, co měl rád balon a drzé kličky. Kolikrát mi kluci říkali: Ty blbče, oni tě švihnou přes nohu a ty to chceš ustát. Vyloženě mi vyčítali, že penalty zkouším málo. To Franta Veselý, dej mu pánbůh věčné nebe, byl jinačí kalibr. Jakmile na rameni ucítil cizí ruku, už letěl.

To samé Nizozemec Robben a jemu podobní. Co o nich soudíte?
Upřímně, dneska mě občas napadne, že jsem měl padat trochu víc. Na druhou stranu mám čistou duši. Mně se tohle herectví nelíbí, ale Robben z něj těží.

Jak byste ho trestal?
Kdyby dostal žlutou kartu za první filmování, podruhé už by ho neudělal. Proti Mexiku byl dvakrát faulovaný a nic. Dvakrát nafilmoval pád a zase nic. Zkouší to, zkouší a jednou mu to prostě vyjde.

I penaltovému zákroku v nastavení proti Mexiku vyloženě přidal.
Ale faul to byl! Že pak letěl jako postřelený bažant, to je druhá věc. Robben je úžasný fotbalista a nenasyta za každých okolností. Ale taky nechuťák, nemám ho moc rád.

Nechuťák v jakém smyslu?
Má spoustu zbraní, které může použít. Simulování je jednou z mnoha. Taková taktika je svinstvo.

Dala by se vymýtit?
Ne. Pořád se budou rodit hráči, kteří to budou zkoušet. Smiřme se s tím. Ani trenér vám nezdůrazní: Když po tobě půjdou v šestnáctce, musíš se udržet na nohou. Ne, neupadne jen čestná výjimka.

Autor:

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

LETNÍ SOUTĚŽ: Poslední šance, zapojte se a vyhrajte věci za tisíce korun
LETNÍ SOUTĚŽ: Poslední šance, zapojte se a vyhrajte věci za tisíce korun

Vítejte v posledním – 10. týdnu soutěže. Opět hrajeme o 7 cen, mezi kterými najdete set hraček od Fisher-Price, doplňky stravy od NaturaMed,...

Mohlo by vás zajímat