16. září 2011 10:00, aktualizováno  14:57 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Šéf fotbalu není kvůli sporu Čech a Moravy

Mimořádná valná hromada, hlasování o předsedu FA. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mimořádná valná hromada, hlasování o předsedu FA. | foto: ČTK

PRAHA Volba nového předsedy Fotbalové asociace České republiky skončila fiaskem. K samotnému hlasování o šéfa ani nedošlo. Neprošel totiž ani samotný program valné hromady, proti kterému byla moravská komora, jež naopak neuspěla s tím, aby se valné hromady mohli účastnit jen statutární zástupci klubů.

Valná hromada se sešla v Praze na Smíchově hlavně kvůli tomu, aby vybrala, kdo nahradí Haška v čele asociace. Kandidáty na uvolněný post jsou Jindřich Rajchl, Miroslav Pelta a Martin Šifalda.

Na volbu však ani nedošlo, protože obě národní komory se neshodly na pozměňovacím návrhu. Moravská komora požadovali, aby se jednání nemohli účastnit pověření delegáti některých klubů jen na základě plné moci, ale výhradně statutární zástupci, jak vyplývá ze stanov asociace. Zároveň chtěli, aby se za moravského kandidáta bral ten, který by v 1. a 2. kole dostal od Moravy nejvíce hlasů.

Z tohoto bodu byli moravští delegáti nakonec ochotni ustoupit, což však nestačilo. Česká komora jejich návrh zamítla, následně Morava neodhlasovala návrh programu valné hromady, která tím pádem skončila.

Mimořádná valná hromada, hlasování o předsedu FA. (Rajchl)
Mimořádná valná hromada, hlasování o předsedu FA. (Pelta)

Rajchl a Pelta si musí na výsledek počkat. Kvůli sporům moravské a české komory k hlasování o předsedu Fotbalové asociace České republiky vůbec nedošlo.

"Je to fiasko. Nedokážu pochopit, že si s tím nedokážeme poradit sami. Asi nám bude muset pomoci někdo zvenčí. Zástupkyně UEFA, která dnes jednání přihlížela, mi říkala něco podobného," uvedl místopředseda FAČR za ligu Dušan Svoboda.

Také kandidát na předsedu Pelta označil za výsledek jednání za nešťastný. "Zrovna v době, kdy by měl svaz ukázat svou sílu v komplikované době a jednáních kolem ČSTV, tak se není schopen domluvit na silném předsedovi," litoval Pelta.

Anketa

Kdo by se měl stát předsedou Fotbalové asociace?

Miroslav Pelta 1813
Jindřich Rajchl 1282
Martin Šifalda 489
Lidovky.cz, Lidové noviny, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!