17. září 2011 13:38 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Proč se nevolil fotbalový předseda?

Mimořádná valná hromada, hlasování o předsedu FA.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mimořádná valná hromada, hlasování o předsedu FA. | foto: ČTK

PRAHA Fiaskem skončila volba předsedy Fotbalové asociace České republiky. K samotnému hlasování o šéfa totiž ani nedošlo. Moravská komora neodhlasovala samotný program valné hromady.

Proč se nevolil fotbalový předseda?

Co volbě předcházelo? Moravští delegáti se sešli hodinu před začátkem valné hromady a domluvili se na podmínkách, za kterých jsou ochotni volit předsedu. Pět minut před začátkem předali českým kolegům návrh na změnu stanov.

Co se stalo?

Česká komora nepřistoupila na změnu stanov a Morava na oplátku po několika dlouhých přestávkách neschválila program valné hromady. To znamenalo konec volby.

Co to znamená?

Valná hromada skončila fiaskem. Český fotbal nadále zůstává bez svého předsedy, Ivan Hašek přitom odstoupil již před čtvrt rokem.

Proč Morava zablokovala?

Morava neměla ve volbě svého kandidáta. Nikdo se nepřihlásil. Spekuluje se o tom, že pro její kandidáty je tak výhodnější, když FAČR vede prozatimně „jejich“ místopředseda Dalibor Kučera.

Jaká je budoucnost FAČR?

V čele zůstává prozatimní šéf - první místopředseda Dalibor Kučera. Nikdo neví, na jak dlouho. Výkonný výbor se není schopen domluvit ani na dalším termínu. Může to být až za rok v červnu na řádné valné hromadě. Je pravděpodobné, že FIFA bude tlačit na asociaci, aby zrušila dvoukomorový systém.

Lidové noviny, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!