Úterý 22. června 2021svátek má Pavla 17 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Vyhrožovali synovi smrtí, brání vulgární gesto Řepka

Prostředníček Tomáše Řepky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prostředníček Tomáše Řepky. | foto: Repro: ČT4.

PRAHA Kapitán fotbalové Sparty Tomáš Řepka tvrdí, že vztyčeným prostředníčkem, za který mu hrozí trest od disciplinární komise, reagoval na provokace a urážky fanoušků Jablonce. V rozhovoru pro deník Právo prohlásil, že příznivci při sobotním ligovém utkání nadávali jeho partnerce a vyhrožovali smrtí jeho synovi.

"Byl to blikanec, já si to uvědomuju. Ale na druhou stranu se tyhle věci nedějí samo sebou a něco mě musí k takové reakci dohnat," uvedl Řepka. "Když mi někdo nadává a může jakkoliv hrubě, tak mě nevytočí, naopak mě to nabudí. Ale když někdo začne nadávat mojí rodině, otírá se hrubě o moji partnerku, a pak vyhrožuje smrtí mému synovi, to už prostě nevydejchám. Vybuchlo to ve mně," řekl sedmatřicetiletý obránce.

Řepka prý ví, že chyba byla na jeho straně, protože se měl ovládat. "Mrzí mě to, nemělo se to stát. Ale zkuste se vžít do mojí situace. Jak by třeba reagovali ti, co křičí takové výhrůžky, kdyby se to týkalo jich samotných," uvedl. "My jako profesionálové musíme být zticha, nemáme šanci se bránit. A tihle hulváti můžou všechno. Ponižovat, urážet, vyhrožovat... To je v pořádku? Hráči nejsou lidi?" prohlásil.

VIDEO INCIDENTŮ ZE ZÁPASU JABLONEC-SPARTA

"Vždyť ti hlupáci, co takhle křičí, nepřišli na fotbal, ale jen se v anonymitě davu beztrestně vyřvat, léčit si mindrák. Jsou tisíckrát horší než já. Ten prostředníček je jediný vzkaz, kterým můžu vyjádřit, co si o nich myslím," dodal. "Bohužel ty nejhrubší výrazy padají nejen z kotle soupeře, ale i z VIP prostor a křičí je lidi v kravatách a oblecích," tvrdí.

Sparťanský kapitán si prý musel řadu ostrých nadávek vyslechnout i na hřišti. "Někdy bych si přál, aby ve fotbale platilo jako v hokeji, že si to chlapi vyřídí na místě," řekl. "Ono je fakt šílený, když mladí hráči, kteří za sebou nic nemají, urážejí starší hráče a rozhodčího. Já ho taky nešetřil, ale nebyl jsem sprostej jako oni. Jenže nakonec z toho stejně vyjdu nejhůř, protože sudí slyší jen to, co chce. A já jsem prostě Řepka," uvedl hráč s pestrým rejstříkem disciplinárních trestů.

Tomáš Řepka a sudí Roman Hrubeš.

Řepka už za neslušné gesto dostal pokutu od Sparty a ve čtvrtek se bude jeho případem zabývat disciplinární komise. "Zase uslyším vysvětlování situace z jejich pohledu. V podstatě nemám šanci se obhájit. Ti lidé se těžko vžijí do toho, co musím na hřišti vyslechnout," prohlásil.

"Tady se spousta věcí řeší až po udání, protože v Česku se hodně udává. Třeba úder loktem do obličeje, plivnutí a další přestupky sudí nepotrestají hned. To je špatně. U nás to není jako v Anglii. Tam všechno řeší rozhodčí hned na hřišti. A když dostanete trest od disciplinárky, moc dobře víte za co," dodal.

Anketa

Jaký trest by měl dostal Tomáš Řepka za své vulgární gesto k fanouškům Jablonce? (první čtyři možnosti jsou podle sazebníku ČMFS)

Stopku na jeden zápas 383
Stopku na dva zápasy 89
Stopku na tři zápasy 41
Stopku na čtyři zápasy 425
Stopku na doživotí 2081

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...