16. září 2011 19:00 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Výsledky Evropské ligy neplatí, zlobí se Sion

Trenér Sionu Laurent Roussey  (vlevo) a prezident klubu Christian Constantin  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Sionu Laurent Roussey (vlevo) a prezident klubu Christian Constantin | foto: Reuters

LAUSANNE (Švýcarsko) Fotbalový klub FC Sion tvrdí, že získal soudní příkaz, podle kterého jsou neplatné čtvrteční výsledky skupiny I v prvním kole Evropské ligy. Švýcarský tým se u domácího soudu hájí proti vyloučení z evropské soutěže, kterým ho potrestala Evropská fotbalová unie (UEFA) za neoprávněný start několika fotbalistů v předkole EL.

Sion vychází z průběhu procesu u soudu ve švýcarském kantonu Vaud, ke kterému se dosud zástupci UEFA nedostavili. Podle regulí UEFA i světové federace FIFA se totiž fotbalové kluby nesmějí obracet na civilní soudy.

UEFA podle agentury AP nakonec své zástupce vyšle na jednání soudu, které je naplánované na 27. září, pouhé dva dny před druhým kolem zápasů v EL.

Švýcarský tým v soutěži nahradil Celtic Glasgow, který v úvodním kole skupiny I podlehl Atlétiku Madrid 0:2. Ve druhém zápase přehrálo Udine 2:1 Rennes.

Klubový prezident Sionu Christian Constantin zároveň požádal švýcarské státní zastupitelství, aby zahájilo vyšetřování UEFA kvůli ignorování rozhodnutí soudu. Požaduje také, aby zákonodárci přehodnotili daňové úlevy ve prospěch FIFA a UEFA, které mají svá sídla ve švýcarském Curychu, respektive Nyonu.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.