Pondělí 29. května 2023, svátek má Maxmilián, Maxim
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Za pokřik ‚Opice, černá sv***!‘ až dva roky vězení. Policie obvinila hříšníka z Ostravy, ten slov lituje

Jhon Mosquera byl v závěru utkání s Baníkem vyloučen. foto: ČTK

Ostrava - Ostravská policie obvinila šestačtyřicetiletého muže, který minulý týden při ligovém zápase Baníku Ostrava se Slovanem rasisticky urážel libereckého fotbalistu Jhona Mosqueru. Uvedla to v úterý mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková. Muže už dříve potrestal i samotný klub, který mu na dva roky zakázal vstup na stadion Baníku.
  10:28

Třicetiletý kolumbijský hráč tmavé pleti Mosquera se stal terčem urážek zpoza hřiště poté, co v nastavení opouštěl trávník po červené kartě. Případem se začala zabývat i disciplinární komise, která ve čtvrtek s Baníkem zahájila řízení.

Kriminalisté muže obvinili z hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob a také z přečinu výtržnictví. Ve vězení může strávit až dva roky. „Obviněný s policisty spolupracoval, přiznal se a do výslechu uvedl, že se za svůj výrok stydí a hráči se již omluvil,“ uvedla Michalíková.

Jhon Mosquera byl v závěru utkání s Baníkem vyloučen.
Jhon Mosquera bojuje o míč s Danielem Tetourem.

„Chci se upřímně omluvit každému, komu jsem svými slovy způsobil újmu. Především hráči Jhonu Mosquerovi, jehož se má slova mohla osobně dotknout,“ uvedl v prohlášení na webu Baníku autor výroků. Klubu se přihlásil sám a uvedl, že se hráči za své jednání omluvil i telefonicky. „V návalu emocí jsem vypustil slova, kterých lituji. Podobný způsob uvažování, jaký z mých emočních výroků vyplynul, je mi v osobním životě naprosto cizí,“ dodal.

Muž se omluvil také Baníku a je podle svých slov připraven nést zodpovědnost za sankce, které klub mohou v důsledku jeho jednání postihnout. „Jsem dlouhodobým podporovatelem klubu, o to víc mě to celé mrzí,“ uvedl.

Baník se za chování jednoho ze svých příznivců omluvil již bezprostředně po zápase, který 27. ledna vyhrál 1:0. „Omluvu adresovanou klubu spolu s ujištěním o přijetí zodpovědnosti jsme přijali, nicméně dvouletý zákaz vstupu na zápasy Baníku by měl být dostatečným signálem toho, že takové počínání nehodláme tolerovat,“ uvedl dnes tiskový mluvčí ostravského klubu Marek Lorenc.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!