14. listopadu 2008 15:26 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Zápas ze San Marina v TV nebude

Radovi ovečky neuvidíme. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radovi ovečky neuvidíme. | foto: ČTK

PRAHA Kvalifikační zápas českých fotbalistů příští středu v San Marinu čeští fanoušci v televizi pravděpodobně neuvidí. Jednání, která vedla Česká televize se švýcarskou agenturou Infront Sport, zřejmě definitivně ztroskotala. Šéf sportovní redakce ČT Otakar Černý řekl, že přenos je příliš drahý.

Agentura za něj požadovala 1,25 milionu korun. Podmínky již dříve odmítla Prima, ale podle některých médií to ještě dnes ráno vypadalo, že přenos odvysílá ČT2. Ale Infront Sport trval na původní ceně. "Přenos je příliš drahý. Tolik peněz za fotbal ze San Marina nedáme," řekl Černý.

Jiného mínění byli představitelé polské veřejnoprávní televize, která zápas soupeřů jejich týmu bude vysílat v přímém přenosu. Čeští fanoušci si tak mohou naladit kanál TVP5.

I šance, že by zápas viděli s českým komentářem, ještě žije. Placený kanál Nova Sport, který nedávno v podobné situaci na poslední chvíli koupil televizní práva na zápas Slavie s Aston Villou v Poháru UEFA, zkusí podle jeho šéfa Marka Kindernaye o přenosu jednat.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz