Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Boleslav je krůček od extraligy, Chomutov odvrátil pohromu

20:31aktualizováno  21:10
PRAHA - Dvě kola před koncem rozšířené baráže stále není jasno o postupujících. Do nejvyšší soutěže má však namířeno Mladá Boleslav, která porazila Kladno a v případě vítězství Olomouce mohla s definitivní platností zamířit mezi elitu. Hanáci ale doma prohráli s o život bojujícím Chomutovem 2:3 v prodloužení.

Michal Broš z Boleslavi (uprostřed) se raduje se spoluhráči z druhého gólu. foto: ČTK

Boleslav v souboji s jistým sestupujícím vyloženě nedominovala, ale přesto vcelku pohodlně zvítězila a v pátek ji stačí k dosažení kýženého cíle jediný bod. Do extraligy by se Středočeši vrátili po dvouleté pauze.

Bruslařský klub vedl nad Rytíři v prostřední třetině 2:0, ale zkraje třetí části už těsně prohrával. Přesto nakonec vyhrál v základní hrací době, o což se zasloužil především autor hattricku Michal Broš.

"Žádný pohledný zápas to asi pro diváky nebyl, ale napínavý určitě. Po zápase jsme se radovali z vítězství, ale pak jsme se dozvěděli, že ještě není rozhodnuto," řekl boleslavský kouč Marian Jelínek.

Piráti dělilo od sestupu 71 vteřin

Hosté museli vyhrát a do existenčního duelu vstoupili s odhodláním, soupeř však zásluhou Vodného v páté minutě udeřil. Piráti byli v útlumu, ale ještě do první přestávky dokázali odpovědět: Kašeho blafák přinesl vyrovnání.

Chomutov byl viditelně svázaný nervozitou, často chyboval a pouštěl protivníka do šancí. Vyprodané obecenstvo se nakonec gólu dočkalo ve třetí části, kdy se trefil z prostoru před brankovištěm Jergl. Hosté se však vzepjali! V čase 58:49 vyrovnal Hruška a v prodloužení odvrátil chomutovský konec Bartečko.

"Plný zimák viděl krásnou hokejovou bitvu se vším všudy. My jsme ztratili bohužel další bod. Olomouc je v téhle bilanci lepší a je jednou a půl nohou v extralize. Zkusíme hrát až do konce, uvidíme, na co to vyjde," prohlásil trenér Chomutova Jaroslav Beck.

10. kolo baráže o hokejovou extraligu

Rytíři Kladno - BK Mladá Boleslav 3:5 (0:0, 2:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 37. Šilhavý (T. Kaberle, Bílek), 38. Tenkrát (M. Hořava), 42. Dalecký (Eberle, David Růžička) - 26. Broš (D. Výborný, Musil), 31. Broš (Pojkar, Klimenta), 44. M. Látal (Starý, Žabka), 50. Broš, 60. Mikulík (Musil). Rozhodčí: Mikula, Souček - Blümel, Ondráček. Vyloučení: 7:2. Využití: 0:1. Diváci: 1300.

HC Olomouc - Piráti Chomutov 2:3p (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Vodný (Bartoň, Marosz), 47. Jergl (Diviš, Švaňhal) - 13. O. Kaše (J. Stehlík), 59. D. Hruška (Hřebejk), 65. Bartečko (J. Svoboda). Rozhodčí: Hradil, Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:6, navíc Sikora (Chomutov) 10 min. Bez využití. Diváci: 5500 (vyprodáno).