7. května 2011 0:04 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Celý zápas jsme Slováky přehrávali, těšilo Jágra

Česko - Slovensko (Jaromír Jágr) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Slovensko (Jaromír Jágr) | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

BRATISLAVA Byl téměř k nezastavení, se soupeřem si chvílemi dělal, co chtěl. Takhle hraje největší hvězda českého týmu. "Měli jsme zápas pod kontrolou," řekl Jaromír Jágr (39) po výhře nad Slovenskem. "Byl to náš den."

Takže jste asi dost spokojený.
My jsme si tímto zajistili účast v play off, tentokrát se nám vyloženě dařilo. Je to hezký pocit vyhrát na Slovensku nad Slováky. Dvě třetiny jsme hráli jako Barcelona, jen nám chyběl Messi.

Čtěte také

Rozhodl utkání začátek poslední třetiny, kdy padly dva góly?
Hokej se určitě hraje na góly, ale my měli převahu celý zápas. Pak jsme začali i víc střílet. Třeba kdybychom s tím začali už od druhé třetiny, kdy jsme měli puk pod kontrolou, mohlo být i líp.

Upřímně, čekali jste tak jednoznačný zápas?
Ono bylo vidět, že na tom Slováci nejsou psychicky dobře. Netlačili se ani moc do útoku, spíše čekali. Ale není se taky čemu divit, psychika dělá hodně, a když víš, že musíš vyhrát a nesmíš udělat žádnou chybu, aby ses dostal do čtvrtfinále... To se hraje velmi těžko. Pak je úplně jedno, jestli máš dvacet nejlepších hráčů, protože pořád jsou v těžké situaci.

Zato váš tým působil hodně suverénním dojmem....
Byl to náš den. Osobní souboje, rychlost a pohyblivost, obratnost, souboje jeden na jednoho, držení puku... Příště to může být jiné, ale teď to byla paráda.

Pozápasové ohlasy

Martin Havlát:

"Nejen naše pětka, ale celý tým podal skvělý výkon. Hráli jsme trpělivě a zodpovědně v obraně po celých 60 minut. Nebyl to jednoduchý zápas. Zase jsme bojovali do poslední minuty, aby jsme to vítězství udrželi. Ondra Pavelec nás zase moc podržel."

"Je super, že už máme postup jistý. Na Slováky jsme se neohlíželi. Dnes ale hráli trochu jinak než v předchozích zápasech."

Tomáš Rolinek:

"Musím kluky pochválit, protože jsme to zvládli výborně. Máme hodně zkušený tým, nehrajeme za každou cenu dopředu. Hrajeme rozumně a takticky."

"Líbil se mi výkon druhé pětky, která hrála výborně a dala rozhodující gól. A opět nás podržel Ondra Pavelec v brance. Chtěli jsme vyhrát za tři body, to se podařilo. Jsme sice ve čtvrtfinále, ale neřešíme to, dál chceme vítězit. Teď nás čeká Rusko a nepolevíme."

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!