Středa 22. ledna 2020svátek má Slavomír 1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Hokej

Češi po Švýcarsku: První třetinu jsme prospali. Teď musíme už vše vyhrát

Česko - Švýcarsko (zklamaný Klepiš). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česko - Švýcarsko (zklamaný Klepiš). | foto: ČTK

PRAHA V čem hledat příčinu české porážky se Švýcarskem? Čeští hokejisté Jan Marek a Jakub Klepiš se shodli v jasné odpovědi. "Prospali jsme první třetinu," tvrdili po porážce 2:3 svorně oba útočníci. A jedním dechem dodávají, že se z toho se spoluhráči poučí. "Musíme vyhrát zbývající dva zápasy ve skupině," mají jasno o tom, jak proklouznout do čtvrtfinále MS.

Jak byste zhodnotil první třetinu, ve které vás Švýcaři jasně přehráli?
Nechápu, co se stalo. Říkali jsme si, že ji nejde podcenit, vždyť s Kanadou hráli Švýcaři fantasticky. V kabině se motivujeme, abychom hráli jako se Švédy. Kdyby nás navíc v brance nepodržel Tomáš Vokoun, mohlo být po zápase. Nikdo z nás si to nedokáže vysvětlit. V úvodním dějství jsme si prohráli zápas. Pak nám je k ničemu, když další dvě zabereme a snažíme se manko dohánět.

Češi zaspali úvod a ztrátu už nedohnali. Se Švýcary prohráli 2:3 - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Růžička: Nedokážu si to vysvětlit, kupili jsme chybu na chybu - VÍCE ČTĚTE ZDE!

V čem vás Švýcaři přehráli?
Myslím, že nás přehrávali hlavně u nás ve třetině. Vytvářeli si šance, neustále hrozili, dokázali si vyhovět, přehrát nás jeden na jednoho i dva na dva. Vyhrávají, navíc je vidět, že mají sebevědomí. Byli hodně silní na puku.

Růžička vás asi poté nešetřil...
Určitě ne. Říkal, že takhle hrát nemůžeme. Zase to bylo to samé jako s Norskem. Nedokážu si vysvětli, že proti Švédsku hrajeme fantasticky a první třetina se Švýcarskem je zase úplně jiná.

Česko - Švýcarsko (zklamaní Vokoun a Červenka).

Alespoň jste ale chytil vy osobně, konečně jste dal po delší pauze v reprezentaci gól...
O to vůbec nejde. Sezónu už stejně nevylepším. Já byl jen rád, že jsme se díky mé trefě dotáhli Švýcarům na jediný gól. Ale že bych myslel na to, zda se začne dařit mně osobně? To ne. Je škoda toho začátku. Když jsem se konečně dostali do šancí, po našich hloupých chybách jsme obdrželi gól.

Postup do čtvrtfinále se vám vzdálil...
Nezbývá nám nic jiného než vyhrát oba zápasy. Pořád si opakujeme, že musíme hrát jako proti Švédsku. Lotyšsko musíme porazit za každou cenu.

Stejně jako před Švédy máte nůž na krku. Může vás to zase motivovat?
Všichni víme, o co nyní hrajeme. To, že si něco říkáme před zápasem, nestačí. Musíme to plnit i na ledě. Věřim, že s Lotyši to potvrdíme. 

JAKUB KLEPIŠ: Chtěli jsme začít odzadu, místo toho jsme rychle dostali dva góly

Útočník Omsku Jakub Klepiš a člen elitní české letky na šampionátu stejně jako jeho spoluhráči po zápase těžko hledal důvody špatného začátku zápasu se Švýcarskem. Přesto nepřestává být optimistou.

Kde byste hledal rozhodující fázi utkání?
Rozhodla první třetina. Chtěli jsme ji hrát na 0:0, se zabezpečenou obranou a prohráli jsme ji o dva góly. Pak už bylo těžké se do zápasu vrátit.

Čím to bylo?
To, co jsme si říkali v kabině, jsme nedokázali přenést na led. Švýcaři byli v první třetině hladovější, rychlejší a první na puku. Než jsme se stačili rozkoukat, byl konec třetiny.

Není to také hlavou? Že si řeknete, že nastupujete proti Švýcarům a ne Švédům nebo Kanadě?
To si nemyslím. Všichni víme, že Švýcaři jsou skvělí bruslaři, hrají tvrdě a důrazně, porazili Kanadu. My jsme věděli, že to bude těžký zápas. Pokazili jsme ho vlastními chybami.

Česko - Švýcarsko (puk je v české brance).

Jak je možné, že jeden zápas odehrajete s obrovským nasazením a druhý to nejde?
To je dobrá otázka. Kdybych znal odpověď, tak v kabině něco změním. My vyhrávat chceme úplně stejně, ale Švýcaři nás prostě zaskočili. Byli hladovější.

Byli lepší než jste čekal?
To ne, očekával jsem takový výkon. Kdybychom neudělali vlastní chyby, mohl zápas vypadat jinak.

Uvědomujete si, že cesta do čtvrtfinále vede přes Kanadu?
To je jasné, teď musíme oba zápasy vyhrát. Jiné počty neexistují.

Jak jste na tom se silami?
Není to jednoduché, ale na tomto turnaji to mají všechny týmy stejné. Musíme si odpočinout, pořádně se vyspat, dobře se najíst a připravit se.

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

TEST AUTOSEDAČEK: Které jsou opravdu bezpečné?
TEST AUTOSEDAČEK: Které jsou opravdu bezpečné?

Dvacet autosedaček pro děti různého věku podrobil německý autoklub testu bezpečnosti. Prošly všechny. U některých se ale objevily podstatné nedostatky.