vlajka Švédsko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Nilsson orazítkoval pouze zadní mantinel a Vehanen zasahovat nemusel.
30. minuta
dulezite bila - ikonka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Dvě minuty za hákování půjde odsedět finský hráč Niko Kapanen. První přesilovka Švédů v utkání.
28. minuta
gól, puk | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Švédsko vede 1:0! Magnus Pääjärvi se prosadil podél levého mantinelu a střelou do pravého horního rohu finské branky otevírá skóre. Vehanen se lapačkou natahoval marně.
Švédsko - Finsko (Vehanen inkasuje gól). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvětšit foto: Reuters
28. minuta
vlajka Finsko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Fasth poprvé v problémech! Střelu z vrcholu kruhu ještě vyrazil, ovšem k dorážce se dostal Pessonen, ale nepochopitelně před prázdnou bránou puk nedostal do sítě.
27. minuta
Vyloučený Švéd Krüger na ledě, hokejisté Tre Kronur jsou v plném počtu.
27. minuta
Koivu posunul puk do rohu, kde byl Pessonen. Finský forvard se bleskově přesunul před Fastha, ten se překonat nenechal.
25. minuta
Niskalova střela po ledě bez přípravy v síti neskončila. Fasth reflexivně zasáhl levým betonem.
25. minuta
Vyloučení na straně Švédů. Finové mají početní výhodu.
24. minuta
Po Koivově střele Fast puk vyrazil pouze nad sebe, poté se kotouč potuloval v brankovišti. Brankovou čáru ovšem nepřekročil.
24. minuta
Ekman-Larsson prokličkoval s pukem přes celé hřiště, na Vehanena nevyzrál.
23. minuta
Finové mají problém s rozehrávkou. Švédský forčeking se zdá být velkou překážkou.
22. minuta
Rundbland na modré čáře přelstil napadajícího útočníka a vydal se směrem švédská klec. Z mezikruží vypálil a Vehanen puk vyrazil do rohu. Následně se u levé tyčky dostal ke kotouči Tedenby, ale ani on Fastha nepřekonal.
21. minuta
Přečíslení švédských hráčů zastavuje hvizd hlavního sudího - postavení mimo hru.
21. minuta
Utkání po přestávce pokračuje.
20. minuta
První třetina skončila. V úvodních dvaceti minutách diváci branku neviděli.
20. minuta
Finský zámek vygradoval střelou Ruurua. Fast si povyjel, čímž zmenšil střelecký úhel, a puk lapil hrudí.
19. minuta
První finálové vyloučení. Finové si zahrají přesilovku. Ekman Larsson nedovoleně bránil.
18. minuta
Po icingu Švédů se píská zakázané uvolnění i hokejistů Suomi.
17. minuta
Pääjärvi z nulového úhlu nahodil kotouč do finského brankoviště, kde číhal na dorážku Thörnberg. Vehanen bezchybný.
16. minuta
Rundblandovu střelu Vehanen s problémy a až na druhý pokus ukryl pod výstrojí.
Branky a nahrávky: 28. Pääjärvi - 40. Immonen (Pesonen, Koivu), 43. Nokelainen, 44. Kapanen (Ruutu, Komarov), 57. Pesonen, 58. Pyörälä , 60. Pihlström.

ŠVÉDSKO: Fasth - Gunnarsson, Petrasek, Rundblad, Kronwall, Fernholm, Erixon - Thornberg, Berglund, Paajarvi – Eriksson L., Persson, Nilsson - Tedenby, Kruger, Silfverberg – Ericsson J., Wallin, Backlund.

FINSKO: Vehanen - Lepistö, Salmela, Välivaara, Niskala, Väänänen, Puistola, Kukkonen, Jaakola - Koivu M., Ruutu, Pyörälä - Kapanen, Aaltonen, Komarov - Pesonen, Immonen, Granlund - Lajunen, Nokelainen, Pihlström.