Neděle 12. května 2024, svátek má Pankrác

28. minuta
Češi se dokáží usadit v útočné třetině, ale gólové šance si vytváří obtížně. Norská obrana je pozorná včetně bezchybného gólmana Haugeho.
26. minuta
Skröder si najížděl za českou obranu, rychlý pas ovšem nezpracoval. Sudí odpískali zakázané uvolnění.
26. minuta
Centr čtvrté formace Jiří Novotný z bezprostřední blízkosti vyprášil pouze Haugenovu lapačku.
26. minuta
Čáslava se chtěl natlačit před branku, nakonec jen puk poslal do brankoviště. Hemský ještě přihrávku tečoval, ale Haugen zasáhl betonem před brankovou čárou.
25. minuta
Průcha přihrávku do samostatného úniku nezpracoval a o výhodnou pozici přišel. Ani Krejčí přečíslení nevyužil.
25. minuta
Norsko
Po Olimbově pasu pálil Bastiansen, Kováč střelu vyrazil betonem, i když neměl úplně dobrý výhled přes klubko hráčů.
24. minuta
Plekance zastavil hviz sudího kvůli postavení mimo hru. Předčasně přejel modrou čáru Frolík.
23. minuta
Novotvnému v dobré pozici rána vůbec nevyšla. Češi však zůstávají u puku.
22. minuta
Gól

Norové vedou 2:1! Olimb podél pravého hrazení zavezl puk do útočného pásma, pak nečekaně nahrál mezi kruhy. Tam si z druhé vlny najel volný Spets, který svižnou střelou Kováře prostřelil.

21. minuta
Druhá třetina právě začala.
Norové byli v první třetině střelecky aktivnější - 12:7. Přispěla k tomu však i častá vyloučení českého týmu.
20. minuta
První dvacetiminutovka skončila. Po rozpočitém výkonu hrají Češi s Norskem nerozhodně 1:1. Soupeř v polovině třetině proměnil dvojnásobnou přesilovku, pak ovšem vyrovnal z přečíslení Hemský.
20. minuta
Norsko
Bastiansen se ocitl ve slibné příležitosti, Kovářovu branku však minul.
18. minuta
Čáslava přerušil český tlak. Na modré čáře mu přeskočil puk přes hokejku do středního pásma.
17. minuta
Gól

Česko vyrovnává na 1:1! Nedvěd využil zaváhání norského beka na útočné modré čáře a podél levého mantinelu vyrazil v před. Před branku mu pak najel Hemský, který střelou bez přípravy překonal Haugena.

• Česko - Norsko (Hemský)

Česko - Norsko (Hemský) / Autor: ČTK

17. minuta
Češi zařadili vyšší rychlostní stupeň a soupeře zamkli ve třetině. Na Haugena zatím nevyzráli.
16. minuta
Symbolicky skončil český útok. Obléhání norské svatyně ukončila srážka Frolíka s Tenkrátem.
14. minuta
Norsko
Všechny střely v oslavení Haugen pochytal. Hansen opustil trestnou lavici.
13. minuta
Nedvěd ve slibné pozici branku netrefil. Český tým je navíc kompletní a následuje zkrácená přesilovka.
12. minuta
Počet hráčů na ledě se vyrovná. Hansen zahákoval Blaťáka.

Nepřehlédněte

Branky a nahrávky: 17. Hemský (Nedvěd), 38. Krejčí (Tenkrát), 48. Frolík (Plekanec, Michálek), rozhodující nájezd Hemský - 12. Olimb M. (Holös, Ask), 22. Spets (Olimb, Bastiansen), 51. Holös (Thoresen, Bonsaksen)

Česká republika: Kovář - Mojžíš, Nakládal, Němec, Krajíček, Čáslava, Blaťák - Frolík, Plekanec, Tenkrát - Michálek, Krejčí, Průcha - Hemský, Nedvěd, Vondrka - Kašpar, Novotný, Petružálek.

Norsko: Haugen - Trygg, Tollefsen, Holös, Bonsaksen, Kaunismäki, Solberg, Lökken Östli - Hansen, Skröder, Thoresen - Spets, Bastiansen, Olimb M. - Holtet, Röymark, Forsberg - Ask, Martinsen, Olimb K. A. - Kristiansen.

Rozhodčí: Lewis (CAN), Reiber (SUI) - Dehaen (FRA), Dussureault (CAN)