Neděle 28. dubna 2024, svátek má Vlastislav

ČESKO - NORSKO 4:3 SN
Nejlepším hráčem českého týmu byl vyhlášen Petr Nedvěd, centr třetí útočné formace přihrál na úvodní branku Aleše Hemského.
SN
Kovář vychytal i Aska a Češi berou bod navíc po vítězství na nájezdy.
SN
Krejčí pouze vyprášil Haugenovu lapačku.
SN
Norsko
Thoresen Kováře rozhodil, ale pak trefil pouze jeho beton.
SN
Nedvěd si gólmana položil, do poloodkryté sítě však puk nedostal a branku minul.
SN
Norsko
Skröder nájezd neproměnil, Kovář čas sklapl betony. Češi vedou po první sérii 1:0.
SN
Gól
Aleš Hemský nájezd suverénně proměnil. Forhendovou kličkou oklamal Haugena.
65. minuta
Prodloužení skončilo. Češi v něm byli aktivnější, ale neprosadili se, a tak na řadu poprvé na letošním MS přijdou samostatné nájezdy.
65. minuta
Blaťákův pokus vykopl pravým betonem Haugen.
64. minuta
Ani Nedvěd střelou zápěstím o vítězství českého týmu nerozhodl. Trefil pouze prostor, kde byl připravený Haugen.
63. minuta
Střely Krejčího, Mojžíše ani Nákládala v síti neskončily. Nory podržel gólman Haugen.
62. minuta
Frolík se rychlou forhendovou kličkou natlačil do šance, stopku mu však udělil pravý beton Haugena.
61. minuta
Prodloužení právě začalo.
60. minuta
Třetí třetina škončila - Česko - Norsko 3:3. Následovat bude pětiminutové prodloužení a pokud ani to nerozhodne, rozhodnou samostatné nájezdy.
60. minuta
Němec z velkého úhlu Haugena nepřekvapil. Norský gólman byl připravený a reflexivně zasáhl.
58. minuta
Norsko
Hansenovo nahození od mantinelu mířilo mimo branku. Přecházelo tomu ale dlouhé obléhání Kovářovy svatyně.
57. minuta
Norsko
Holös se ocitl v samostatném úniku, ale Kovář jeho bekhendový blafák kryl.
55. minuta
Norsko
Na druhé straně ani Thoresen neproměnil velkou šanci. Kovář ani nevěděl, jak puk vytěsnil mimo branku.
54. minuta
Průchova dělovka z pravého kruhu pro vhazování zaduněla pouze o zadní mantinel.

Nepřehlédněte

Branky a nahrávky: 17. Hemský (Nedvěd), 38. Krejčí (Tenkrát), 48. Frolík (Plekanec, Michálek), rozhodující nájezd Hemský - 12. Olimb M. (Holös, Ask), 22. Spets (Olimb, Bastiansen), 51. Holös (Thoresen, Bonsaksen)

Česká republika: Kovář - Mojžíš, Nakládal, Němec, Krajíček, Čáslava, Blaťák - Frolík, Plekanec, Tenkrát - Michálek, Krejčí, Průcha - Hemský, Nedvěd, Vondrka - Kašpar, Novotný, Petružálek.

Norsko: Haugen - Trygg, Tollefsen, Holös, Bonsaksen, Kaunismäki, Solberg, Lökken Östli - Hansen, Skröder, Thoresen - Spets, Bastiansen, Olimb M. - Holtet, Röymark, Forsberg - Ask, Martinsen, Olimb K. A. - Kristiansen.

Rozhodčí: Lewis (CAN), Reiber (SUI) - Dehaen (FRA), Dussureault (CAN)