Neděle 12. května 2024, svátek má Pankrác

12. minuta
Gól

Norové vedou 1:0! Soupeř si vytvořil velký tlak, ale Kovář dlouho odolával. Nakonec střelu Holöse vyrazil pouze k Olimbovi, který puk uklidil téměř do prázdné sítě. Norové využili dvojnásobnou početní výhodu.

• Česko - Norsko (Olimb)

Česko - Norsko (Olimb) / Autor: ČTK

11. minuta
Kritická situace pro český tým! Plekanec podsekl soupeře a vyfasoval dvouminutový trest.
11. minuta
Fauloval i Kašpar a Norové mají 53 vteřin dlouhou přesilovku pět proti třem.
10. minuta
Čáslava bruslí zachytil nebezpečnou přihrávku před Kováře, vzápětí Blaťák vyhazuje puk přes všechny čáry.
9. minuta
Hemský se ovšem ani nepodíval na střídačku a hned fauloval. Ve středním pásmu zahákoval ujíždějícího soupeře.
9. minuta
Ani Norové přesilovku nevyužili - Hemský opustil trestnou lavici.
8. minuta
Norsko
Tryggovu ránu Kovář vyrazil, včas sklalp betony. Následoval ale záver před jeho brankovištěm, protože Plekanec měl zlomenou hůl.
8. minuta
Norové se k zakončení zatím nedostali. Obrana vyhodil kotouč až za Haugena.
7. minuta
Vyloučen je tentokrát český hráč. Při snaze vybojovat kotouč si počínal nedovoleně Hemský a nabídl Norům první početní výhodu v utkání.
6. minuta
K zakončení se dostávájí především čeští obránci. Nyní byla ovšem Němcova dělovka sražená mimo bránu.
5. minuta
Michálek zadovkou zpoza branky hledal Krejčího, ten ale rychlý pas nezachytil.
5. minuta
Elitní český útok si vytvořil tlak v útočném pásmu, gólman Haugen však musel zasahovat pouze proti nahození Mojžíše od modré čáry.
3. minuta
Norsko
Jakub Kovář si proti přečíslení Norů připsal první dnešní zákrok. Následně Olimb při úniku nezakončil přes bránícího Čáslavu.
3. minuta
Trygg opustil trestnou lavici. Češi si kromě šance Němce žádnou příležitost ke skórování nevytvořili, soupeř pozorně bránil.
2. minuta
Norové střídají, Nedvěd zakládá další útok až od brankáře Kováře.
1. minuta
Gólovou šanci neproměnil obránce Němec. Z levého rohu dostal přihrávku před branku, ale tváří v tvář norského brankáře neproměnil.

Tribuny v Globe Areně jsou opět spoře zaplněné. Navíc jsou problémy s kostkou nad ledovou plochou.

• Česko - Norsko (fanoušci)

Česko - Norsko (fanoušci) / Autor: ČTK

1. minuta
Je tu hned první vyloučení. Trygg za brankou zahákoval Tenkráta a zamířil na trestnou lavici.
1. minuta
Zápas právě začal. Úvodní buly ukořistil Tomáš Plekanec.
16:14
Hymny obou zemí zazněly. Utkání mistrovství světa mezi Českem a Norskem může začít.

Nepřehlédněte

Branky a nahrávky: 17. Hemský (Nedvěd), 38. Krejčí (Tenkrát), 48. Frolík (Plekanec, Michálek), rozhodující nájezd Hemský - 12. Olimb M. (Holös, Ask), 22. Spets (Olimb, Bastiansen), 51. Holös (Thoresen, Bonsaksen)

Česká republika: Kovář - Mojžíš, Nakládal, Němec, Krajíček, Čáslava, Blaťák - Frolík, Plekanec, Tenkrát - Michálek, Krejčí, Průcha - Hemský, Nedvěd, Vondrka - Kašpar, Novotný, Petružálek.

Norsko: Haugen - Trygg, Tollefsen, Holös, Bonsaksen, Kaunismäki, Solberg, Lökken Östli - Hansen, Skröder, Thoresen - Spets, Bastiansen, Olimb M. - Holtet, Röymark, Forsberg - Ask, Martinsen, Olimb K. A. - Kristiansen.

Rozhodčí: Lewis (CAN), Reiber (SUI) - Dehaen (FRA), Dussureault (CAN)