Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko posílí i Plekanec

Sport

  18:06
QUEBECK - Českou reprezentaci na hokejovém mistrovství světa v Québeku posílí montrealský útočník Tomáš Plekanec. Po zdravotní prohlídce mu start povolilo vedení klubu, který vypadl v druhém kole play off NHL s Philadelphií.

Plekanec posílí český tým. foto: AFP

Českou reprezentaci na hokejovém mistrovství světa v Québeku posílí montrealský útočník Tomáš Plekanec. Po zdravotní prohlídce mu start povolilo vedení klubu, který vypadl v druhém kole play off NHL s Philadelphií. Potvrdil mluvčí národního mužstva Pavel Bárta.


Plekanec by se k týmu měl připojit v úterý. "Už je to potvrzené, na
šampionát jedu. Pravděpodobně bych se měl ale do hry zapojit až v
osmifinálové skupině," řekl serveru Týden.cz český útočník.
Pětadvacetiletý centr má stříbro z šampionátu v Rize 2006, loni v Rusku byl s osmi body nejproduktivnějším českým hokejistou. V Kanadě ho tak čeká třetí start na mistrovství světa za sebou.
Po Plekancově příjezdu bude v kádru o jednoho hráče víc, než se vejde na soupisku. Navíc ve hře je ještě možný příjezd beka Michala Rozsívala z New Yorku Rangers, útočníka Milana Michálka ze San Jose a případně i Rozsívalova spoluhráče Petra Průchy.


Na šanci v českém týmu v Québeku stále čekají beci Ladislav Šmíd, Vladimír Sičák, útočníci Ladislav Kohn a Václav Skuhravý, zapsaný zatím není ani třetí gólman Adam Svoboda.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat