Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Charitativní běh Sparťanská pětka pomůže postiženému Dominikovi

Sport

  13:00
PRAHA - Hokejisté Sparty si i letos, konkrétně ve čtvrtek 20. června, zpestří v pražské Stromovce přípravu na novou sezonu charitativním během spolu s fanoušky a partnery klubu. Výtěžek z dobročinného běhu Sparťanská pětka letos poputuje na léčbu velkého fanouška Sparty Dominika Bohuňovského.

Sparťanský A-tým pomůže svou účastí na běhu Sparťanská pětka k novému vozíku pro fanouška Dominika Bohuňovského. foto: hcsparta.cz/Vladimír Koča

Sláva Jágrovi. ‚Díky jeho cestě do Číny bude mít peníze český hokej i druholigové kluby,‘ říká šéf svazu Král

První ročník Sparťanské pětky se konal loni a vydařil se náramně. Zúčastnilo se ho přes 600 běžců a díky nim se vybralo 50 tisíc korun, které pomohly týmu sparťanských sledge hokejistů. 

Letošní výtěžek bude věnován Dominikovi Bohuňovskému, obrovskému fanouškovi Sparty. 

Trpí spastickou kvadruparézou, nejčastější a zároveň nejtěžší formou dětské mozkové obrny, kvůli které je trvale upoután na invalidní vozík. 

To mu ale nebrání, aby navštěvoval s tatínkem nejen všechny zápasy doma v O2 areně, ale i spoustu tréninků hokejového mužstva.

Znají ho všichni hráči, se kterými si často před zápasem i po něm přijíždí ťuknout pro štěstí. Ti ho za jeho neutuchající podporu vždy rádi odmění minimálně společnou fotografií nebo dárkem přímo z kabiny. 

Letošní dárek od fanoušků Sparty však bude rozhodně tím největším. Výtěžek z běhu půjde na nový elektrický vozík, který Dominikovi obrovsky usnadní život. 

„Věříme, že co nejvíce sparťanských fanoušků pomůže jednomu z nich, který neměl v životě tolik štěstí. Přesto patří mezi ty nejvěrnější,“ říká útočník Lukáš Pech, který patří mezi největší Dominikovy oblíbence.

Stejně jako loni se i letos 20. června zúčastní běhu hráči A-týmu, mládežnických kategorií, realizačního týmu i managementu klubu. 

Součástí sparťanského dne bude autogramiáda hráčů, dorazí oba maskoti a fanoušci se mohou těšit i na další doprovodný program. I tentokrát obdrží startovní balíčky od sparťanských partnerů. 

Pětikilometrová trať závodu opět začne přímo na ploše holešovické Tipsport areny a povede parkem Stromovka zpět do haly. 

Do hlavního závodu se opět mohou zaregistrovat také firmy, a to do speciálního skupinového závodu, který bude součástí hlavního běhu, součástí Sparťanské pětky je i dopolední závod pro střední školy.

Autor: