Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Číňané budou hrát v Česku druhou hokejovou ligu. Tým se bude jmenovat China Golden Dragons

Sport

  6:00
PRAHA - Celou základní část nastávající sezony, odehraje ve druhé hokejové lize, tedy třetí české nejvyšší soutěži, čínský celek China Golden Dragons. V rámci česko-čínské spolupráce bude tým připravující se na zimní olympijské hry v Pekingu v roce 2022 působit ve druhé lize od letošního září do konce ledna 2020.

Česko-čínské vztahy pomohl vytvořit na své dubnové návštěvě Číny i Jaromír Jágr. foto: ČTK

Hadamczik kritizuje poměry v juniorském hokeji. Kdyby poslechli můj názor, říká

Draci, jimž nabídl účast v tuzemské třetí nejvyšší soutěži Český svaz (ČSLH) při letošní návštěvě Číny budou podle svazového serveru hokej.cz sídlit a hrát domácí zápasy v Berouně.

Šéf ČSLH Tomáš Král spolupráci dohodl letos v dubnu na cestě do Číny, kterou absolvoval s hrajícím majitelem Rytířů Kladno Jaromírem Jágrem.

Tam se s čínským svazem domluvili na spolupráci, který má vyvrcholit zimními hrami v roce 2022 v Pekingu.

Kvůli povinnostem v A divizi II mistrovství světa však Draci budou hrát v Česku jen do konce ledna, a tak si budou moci zápasy z konce základní části předehrát.

Šéf čínských olympioniků Peng Liu s hokejovými žáky v Českých Budějovicích.

Golden Dragons budou zařazeny do skupiny Střed spolu s David Servisem České Budějovice, Táborem, Pískem, Klatovy, Příbramí, pražskou Kobrou, Nymburkem a Kolínem. 

V základní části druhé ligy se má hrát 32 kol, tedy čtyřikrát každý s každým.  Do play off postoupí šest týmů z každé skupiny, přičemž první dva půjdou rovnou do semifinále a mužstva na třetí až šesté příčce budou hrát čtvrtfinále.

Play off se bude hrát na tři vítězné zápasy. Vítězové finále se utkají v kvalifikaci dvakrát každý s každým. Vítěz postoupí do první ligy, z druhé ligy by se nemělo sestupovat.

Definitivní podoba soutěže bude jasná ve čtvrtek, kdy zasedne výkonný výbor ČSLH. 

Autor: