Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Další kauza v extralize: Mladé Boleslavi hrozí vyloučení ze soutěže

Sport

  14:10aktualizováno  14:38
MLADÁ BOLESLAV - Hokejistům Mladé Boleslavi údajně hrozí vyloučení z extraligy. Podle informací serveru Aktuálně.cz zástupci středočeského klubu před sezonou předložili vedení soutěže zfalšované vstupní dokumenty, konkrétně prohlášení, že nedluží žádné peníze jiným subjektům.

Mladá Boleslav - Sparta (Marek Schwarz) foto: ČTK

Ředitel extraligy Stanislav Šulc informaci nechtěl blíže komentovat. "Mohu říci pouze jednu věc, a to, že se objevila informace, která nám ukládá za povinnost svolat do čtrnácti dnů mimořádnou valnou hromadu APK, což se stalo," řekl dnes Šulc ČTK. Mimořádná valná hromada Asociace profesionálních klubů ledního hokeje se uskuteční v pondělí 13. prosince.

Důvod, proč se neplánované jednání zástupců všech čtrnácti klubů uskuteční, Šulc nespecifikoval. "Vyšly ve známost věci, které se týkají licenčního řádu," uvedl pouze ředitel soutěže. Informace, která se bude projednávat, prý vyplula na povrch, když zástupci APK řešili blíže nespecifikovanou zprávu z jednání valné hromady 9. září.

Podle iDnes.cz přišel právník APK při auditu hospodaření klubu, které dělala asociace všem účastníkům soutěže, na fakt, že vedení Mladé Boleslavu vyplácí v říjnu hráčům a dalším subjektům peníze, které podle čestného prohlášení, nutného k udělení extraligové licence, měly být splacené už během léta.

Mladá Boleslav - Plzeň (fanouškům se nelíbí odpočet bodů)

"Zástupce Mladé Boleslavi podepsal tak jako všichni manažeři dalších oddílů čestné prohlášení, že klub nedluží ani korunu. Ukázalo se však, že to nebyla pravda," uvedl zdroj zpravodajského serveru.

Představitelé Mladé Boleslavi si nejsou vědomi žádného pochybení. "Jsme přesvědčení, že budeme moci všechna tato obvinění vyvrátit. Nepochybujeme o tom, že budeme na mimořádné valné hromadě schopni dokázat, že jsou všechny naše dokumenty v pořádku. Rozhodně nepadá v úvahu, že bychom cokoliv zfalšovali," uvedl na oficiálním webu klubu generální manažer Cyril Suk.

V rozhovoru s novináři ale nepřímo přiznal, že o možných rozporech ví.

Jsem přesvědčen, že to můžeme vysvětlit, říká GM
"Jedná se o neuhrazené či uhrazené závazky vůči hokejovým subjektům. Jsem přesvědčen, že to můžeme dokladovat a vysvětlit na valné hromadě," řekl Suk v České televizi.

Středočeský celek je jedním ze tří aktérů kauzy s chybnými registracemi. Za Mladou Boleslav, Plzeň a Kladno nastoupili v úvodu soutěže hráči, kteří nebyli na svazu správně zaregistrováni, a kluby následně přišly o body.

Mladá Boleslav je kvůli tomu momentálně poslední v tabulce. Spolu s Plzní se proti trestu odvolala.

Autoři: ,

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat