Neděle 27. září 2020svátek má Jonáš 6 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Sport > Hokej

Další kauza v extralize: Mladé Boleslavi hrozí vyloučení ze soutěže

Mladá Boleslav - Sparta (Marek Schwarz) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mladá Boleslav - Sparta (Marek Schwarz) | foto: ČTK

MLADÁ BOLESLAV Hokejistům Mladé Boleslavi údajně hrozí vyloučení z extraligy. Podle informací serveru Aktuálně.cz zástupci středočeského klubu před sezonou předložili vedení soutěže zfalšované vstupní dokumenty, konkrétně prohlášení, že nedluží žádné peníze jiným subjektům.

Ředitel extraligy Stanislav Šulc informaci nechtěl blíže komentovat. "Mohu říci pouze jednu věc, a to, že se objevila informace, která nám ukládá za povinnost svolat do čtrnácti dnů mimořádnou valnou hromadu APK, což se stalo," řekl dnes Šulc ČTK. Mimořádná valná hromada Asociace profesionálních klubů ledního hokeje se uskuteční v pondělí 13. prosince.

Důvod, proč se neplánované jednání zástupců všech čtrnácti klubů uskuteční, Šulc nespecifikoval. "Vyšly ve známost věci, které se týkají licenčního řádu," uvedl pouze ředitel soutěže. Informace, která se bude projednávat, prý vyplula na povrch, když zástupci APK řešili blíže nespecifikovanou zprávu z jednání valné hromady 9. září.

Podle iDnes.cz přišel právník APK při auditu hospodaření klubu, které dělala asociace všem účastníkům soutěže, na fakt, že vedení Mladé Boleslavu vyplácí v říjnu hráčům a dalším subjektům peníze, které podle čestného prohlášení, nutného k udělení extraligové licence, měly být splacené už během léta.

Mladá Boleslav - Plzeň (fanouškům se nelíbí odpočet bodů)

"Zástupce Mladé Boleslavi podepsal tak jako všichni manažeři dalších oddílů čestné prohlášení, že klub nedluží ani korunu. Ukázalo se však, že to nebyla pravda," uvedl zdroj zpravodajského serveru.

Představitelé Mladé Boleslavi si nejsou vědomi žádného pochybení. "Jsme přesvědčení, že budeme moci všechna tato obvinění vyvrátit. Nepochybujeme o tom, že budeme na mimořádné valné hromadě schopni dokázat, že jsou všechny naše dokumenty v pořádku. Rozhodně nepadá v úvahu, že bychom cokoliv zfalšovali," uvedl na oficiálním webu klubu generální manažer Cyril Suk.

V rozhovoru s novináři ale nepřímo přiznal, že o možných rozporech ví.

Jsem přesvědčen, že to můžeme vysvětlit, říká GM
"Jedná se o neuhrazené či uhrazené závazky vůči hokejovým subjektům. Jsem přesvědčen, že to můžeme dokladovat a vysvětlit na valné hromadě," řekl Suk v České televizi.

Středočeský celek je jedním ze tří aktérů kauzy s chybnými registracemi. Za Mladou Boleslav, Plzeň a Kladno nastoupili v úvodu soutěže hráči, kteří nebyli na svazu správně zaregistrováni, a kluby následně přišly o body.

Mladá Boleslav je kvůli tomu momentálně poslední v tabulce. Spolu s Plzní se proti trestu odvolala.

,

Tipsport extraliga - 52. kolo

Tipsport extraliga

Tým Z V VP. PP. P S B
1. Bílí Tygři Liberec 52 30 0 0 15 179:131 102
2. HC Oceláři Třinec 52 27 0 0 17 163:125 93
3. HC Sparta Praha 52 21 0 0 16 174:145 92
4. BK Mladá Boleslav 52 22 0 0 14 155:124 92
5. HC Škoda Plzeň 52 27 0 0 16 162:142 92
6. HC Kometa Brno 52 21 0 0 20 143:156 79

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...